Doğu Karadeniz Arama Sonuçları

Doğu Karadeniz'i Esir Alan Böcek İçin Eylem Planı Hazırlandı
Doğu Karadeniz'i Esir Alan Böcek İçin Eylem Planı Hazırlandı DOĞU Karadeniz`de 2007 yılında görülmeye başlanan, son birkaç yıldır çoğalan, `Ricania simulans` adlı kelebek türü böcek, tarım ürünlerini tehdit etmeye başladı.
15 Şubat 2018 Perşembe 16:36
Kaçkarlarda kış güzelliği
Kaçkarlarda kış güzelliği DOĞU Karadeniz Bölgesi’nde yağan karla birlikte çam ormanları ile kaplı Kaçkar Dağları eşsiz bir güzelliğe büründü. Kartpostallık görüntüler oluşan bölgeye yerli ve yabancı turistlerde ilgi gösteriyor.
08 Şubat 2018 Perşembe 10:03
Virüse Neden Olan Sivrisinekler Tespit Edildi
Virüse Neden Olan Sivrisinekler Tespit Edildi Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) küresel çapta acil durum ilan ettiği Brezilya’daki Zika virüsü salgınına neden olan 2 Aedes türü sivrisinek tespit edildi. Laboratuvar ortamında gerçekleştirilen taramalarda, sivrisineklerde Zika ve insanlarda ciddi hastalıklara neden olabilen herhangi başka bir virüs türüne rastlanmadı. Sağlık Bakanlığı’nın koordinesinde oluşturulan ekip, Rize, Trabzon ve Artvin`de bu sivrisinek türü ile ilgili mücadele başlattı. Bölgede yoğun ilaçlama ve kontrol çalışması yapan ekipler, sivrisinek popülasyonlarının hızla yayıldığı tespit edilen alanlarda yüzde 80 oranında yayılmanın önüne geçti.
31 Ocak 2018 Çarşamba 14:11
Trabzon Limanı`ndan HUBUBAT İhracatı
Trabzon Limanı`ndan HUBUBAT İhracatı Doğu Karadeniz bölgesinin en büyük limanı olan Trabzon Limanı`ndan yılda 1 milyon tona yakın hububat, çeşitli ülkelere transfer ediliyor.
31 Ocak 2018 Çarşamba 11:34
Vali Bektaş; Organiğe Geçişin Olmaması iyi Olmadı
Vali Bektaş; Organiğe Geçişin Olmaması iyi Olmadı DOĞU Karadeniz Bölgesi`nde Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde 829 bin 505 dekar alanda bu yıl geçileceği açıklanan organik çay tarımı projesi ertelendi.
29 Ocak 2018 Pazartesi 19:41
Rize'nın Turizim İlçesi Çamlıhemşin'e Çoruh Edaş'tan Yatırım
Rize'nın Turizim İlçesi Çamlıhemşin'e Çoruh Edaş'tan Yatırım Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaptığı çalışmalar ile adından söz ettiren abonelerine ve bölgemize kaliteli enerji sunmayı öncelikleri arasına alan Çoruh EDAŞ’ın şimdiki durağı Rize’nin  turizm ilçesi Çamlıhemşin.
25 Ocak 2018 Perşembe 12:21
Doğu Karadeniz'de Elektrik Tüketimi Yüzde 5 Arttı
Doğu Karadeniz'de Elektrik Tüketimi Yüzde 5 Arttı Çoruh EDAŞ Şirket Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda bölgenin elektrik tüketiminde yüzde 5,28’lik artış olduğu belirtildi.
24 Ocak 2018 Çarşamba 13:04
Çoruh Edaş, Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor
Çoruh Edaş, Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor Doğu Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren Çoruh EDAŞ, Rize’nin İyidere ilçesine yaptığı yatırımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. 
22 Ocak 2018 Pazartesi 11:15
Yeni Çöp Alanına Tepki
Yeni Çöp Alanına Tepki Doğu Karadeniz Bölgesi`nde, Trabzon ve Rize ile ilçe belediyelerinin 10 yıldır çöp depoladığı alanın dolması üzerine katı atıkların depolama yöntemiyle bertaraf edilmesi sorununu yeniden gündeme geldi.
11 Ocak 2018 Perşembe 13:47
Doğu Karadeniz`de İlk Göz Nakli
Doğu Karadeniz`de İlk Göz Nakli RECEP Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim Araştırma Hastanesinde ilk kez göz (kornea) nakli gerçekleştirildi.
10 Ocak 2018 Çarşamba 13:36
Ardeşen Veteranlar İlkyarıyı Lider Tamamladı
Ardeşen Veteranlar İlkyarıyı Lider Tamamladı Türkiye Mastırlar Veteranlar Futbol Ligi 2017-2018 sezonunun ilk yarısı tamamlanırken, Doğu Karadeniz Grupları Ardeşen Veteranlar 19 puanla lider bitirdi.
09 Ocak 2018 Salı 18:46
Ayılar Kontrol Altına Alınacak
Ayılar Kontrol Altına Alınacak DOĞU Karadeniz Bölgesi`nde, 4 ilde yapılan yaban hayatı envanter çalışmasında sayılarında artış gözlenen ayılar takibe alınacak.
02 Ocak 2018 Salı 13:13
Hırsızlık Yapan Çete Rize Polisi Tarafından Çökertildi
Hırsızlık Yapan Çete Rize Polisi Tarafından Çökertildi Samsun ilinde ve Doğu Karadeniz illerinde bazı şahısları dolandırdıkları ve bir takım hırsızlık olaylarına karıştıkları tespit edilen 3 Gürcistan vatandaşı Gürcistan’a çıkış yapmak üzere kaçarken Rize Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Rize Yenişehir Stadyumu yanında yakalandı.
29 Aralık 2017 Cuma 11:05
Uzungöl Kış Aylarında Da Görülmeye Değer
Uzungöl Kış Aylarında Da Görülmeye Değer  Doğu Karadeniz`de yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği mekanların başında gelen Trabzon`un Çaykara ilçesindeki Uzungöl, seyir terası projesinin tamamlanmasıyla ziyaretçilerine kartpostallık görüntüler sunuyor.
27 Aralık 2017 Çarşamba 11:26
Yaban Hayvanlarının Sayısında Artış Oldu
Yaban Hayvanlarının Sayısında Artış Oldu Doğu Karadeniz Bölgesi`nde 4 ilde yapılan yaban hayatı envanter çalışmasında ayı başta olmak üzere yaban hayatı popülasyonunda artış olduğu tespit edildi.
24 Aralık 2017 Pazar 17:09