Rize 7.1 °C
  • DOLAR3,8375
  • EURO4,5051
  • ALTIN153,769
  • IMKB109050
Foto Galeri
5587 Kez Görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valilik önünde düzenlenen toplu açılış törenine katılarak, vatandaşlara hitap etti. Yapımı süren güney çevre yolu ile Salara Tüneli ve bağlantı yollarını gelecek yıl tamamlayacaklarını belirten Erdoğ

Sosyal Paylaşımlar

Erdoğan, Rize ve Artvin`e hizmet verecek havalimanının tüm hazırlıklarının bittiğini, ihalesinin yapıldığını, bugün temelini atacaklarını ve inşasına başlayacaklarını söyledi. Yeşilköy ile Pazar arasında yapılacak havalimanını yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli planladıklarını anlatan Erdoğan, proje bedelinin 1 milyar 350 milyon lira olduğunu aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projenin, Ordu-Giresun Havalimanı`ndan sonra deniz doldurularak yapılan Türkiye`deki ikinci, dünyada ise üçüncü havalimanı olacağını belirterek, havalimanının en geç 2021 sonunda tamamlanacağını bildirdi. Erdoğan, `Havalimanıyla birlikte Rize`nin önünde, turizmde, ticarette, her alanda yeni bir dönem başlıyor.

Biz bugüne kadar hep yatırımlarımızla, eserlerimizle, büyük projelerimizle konuştuk. Birileri lafla peynir gemisini yürütmeye çalışırken, biz, hep hizmet etmenin, insanımızın derdine derman olmanın peşinde koştuk.` diye konuştu.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ne varsa, aynısını, hatta daha iyisini millete kazandırmaya gayret ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için Türkiye`yi dev adımlarla buluşturduklarını, eğitimde 270 bin derslik yaptıklarını, 560 bin yeni öğretmenle yola devam ettiklerini, 81 ilin tamamında 181 üniversite açtıklarını anlattı.

Erdoğan, Karadeniz`in, özellikle de Rize`nin özgürlüğün, bağımsızlığın kıymetini çok iyi bildiğini belirtti.

    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
    Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
    © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com