Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de

Erdoğan, Karadeniz`in, özellikle de Rize`nin özgürlüğün, bağımsızlığın kıymetini çok iyi bildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ne varsa, aynısını, hatta daha iyisini millete kazandırmaya gayret ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için Türkiye`yi dev adımlarla buluşturduklarını, eğitimde 270 bin derslik yaptıklarını, 560 bin yeni öğretmenle yola devam ettiklerini, 81 ilin tamamında 181 üniversite açtıklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de

Biz bugüne kadar hep yatırımlarımızla, eserlerimizle, büyük projelerimizle konuştuk. Birileri lafla peynir gemisini yürütmeye çalışırken, biz, hep hizmet etmenin, insanımızın derdine derman olmanın peşinde koştuk.` diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projenin, Ordu-Giresun Havalimanı`ndan sonra deniz doldurularak yapılan Türkiye`deki ikinci, dünyada ise üçüncü havalimanı olacağını belirterek, havalimanının en geç 2021 sonunda tamamlanacağını bildirdi. Erdoğan, `Havalimanıyla birlikte Rize`nin önünde, turizmde, ticarette, her alanda yeni bir dönem başlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize`de

Erdoğan, Rize ve Artvin`e hizmet verecek havalimanının tüm hazırlıklarının bittiğini, ihalesinin yapıldığını, bugün temelini atacaklarını ve inşasına başlayacaklarını söyledi. Yeşilköy ile Pazar arasında yapılacak havalimanını yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli planladıklarını anlatan Erdoğan, proje bedelinin 1 milyar 350 milyon lira olduğunu aktardı.