Rize 14.6 °C
  • DOLAR3,8713
  • EURO4,5671
  • ALTIN161,321
  • IMKB106239

AK Parti Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu`dan ziyaret

04 Kasım 2016 Cuma 16:31 | Okuma : 1347
AK Parti Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu`dan ziyaret

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak`ı ziyaret ettiğini bildirdi.

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak`ı ziyaret ettiğini bildirdi.

Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Albayrak`ı ziyaretinde ilin enerji sorunları ile daha önce özel bir şirket tarafından işletilen Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Alacaağzı Maden Ocağı ile Kilimli`de kayyumdan TTK`ya devredilen maden ocakları durumlarını görüştüğünü aktardı.

Armutçuk ve Kilimli`deki maden ocaklarını tekrar işletilir hale getirmek ve işten çıkarılan işçilere istihdam sağlamayı amaçladıklarını, bu konudaki gayretlerinin de sürdüğünü ifade eden Çaturoğlu, şunları kaydetti:

"Enerji Bakanımız Sayın Albayrak`a hem partimizin Afonkarahisar`da yaptığı istişare toplantısında hem de ziyaretimde konuyu özellikle ilettim. Sayın Bakanımız Zonguldak ve diğer illerdeki maden ocakları ile ilgili bir çalışma yapıldığını belirttiler. Ayrıca, bu konuyu özellikle dün partimizin genel merkezinde Karadeniz bölgesi milletvekilleri ile yapılan ekonomi istişare toplantısında da gündeme getirdim. İlimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini her ortamda her fırsatta bakanlarımıza iletiyor ve çözüm yolları arıyoruz. İnşallah ilimizin sorunlarını tek tek çözüme kavuşturmuş olacağız."

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com