Rize 20.7 °C
  • DOLAR3,4910
  • EURO4,1702
  • ALTIN145,971
  • IMKB104123

Aksoy: Özlenen sportif başarının geleceğine inanıyoruz

10 Ağustos 2017 Perşembe 12:24 | Okuma : 1024
Aksoy: Özlenen sportif başarının geleceğine inanıyoruz

Rize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Güven Aksoy, yani seçilen Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı’nın; Rizespor ile taraftar arasındaki uzaklaşan iletişimini yeniden sağlayacağını söyleyerek “Özlenen sportif başarının da geleceğine inanıyoruz” dedi.

Çaykur Rizespor’da göreve geldikleri günden bugüne kadar kurumsal anlamda önemli bir noktaya taşıyan Metin Kalkavan ve yönetimine teşekkür eden Rize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Güven Aksoy, “Geçmiş yönetim ve başkanı Metin Kalkavan, Rizespor’a kurumsal bir kimlik kazandırmıştır. Bin bir sporun dışında yapılan entrikaya hiçbir şekilde bulaşılmamıştır. Her zaman fair-play mesajları verilerek Türkiye’de örnek kulüp olunmuştur. Her yıl üst üste UEFA kulüp lisansı alınarak kulübün düzgün yönetildiği tescillenmiştir. Kurumsal yapının nereden nereye getirildiğini biz esnaf camiası olarak yakından takip ederek takdir ettik. Ne yazık ki futbolun içinde kirli ellerin olması nedeniyle bugün bir alt kümedeyiz. Yapılan hizmetleri biliyoruz. Sayın Metin Kalkavan ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kalkavan’ın görevde olduğu sürece yaptığı değerli hizmetleri Rize halkı unutmayacaktır. Bundan böylede yine tecrübelerini yeni ekiple paylaşacağına inancımız tamdır. Bu bir şirket içi görev değişimidir. Kalkavan yine A.Ş.’nin bir ortağıdır. Rize’mizinde önemli bir değeridir” ifadelerine yer verdi.  

YARDIMCI SPORUN KALBİNDEN GELEN BİR İNSAN
Rizespor’da bir nöbet değişikliği olduğunu hatırlatan Aksoy; “Rizespor ilimizin bir markasıdır önemli bir değeridir. İlimizin ekonomisine ciddi katkısı olan bir spor kulübüdür. Rizespor önceki yıllarda olduğu gibi yeni yönetimiyle de daha başarılı işlere imza atacağından kuşkumuz yoktur. Yeni göreve gelen sayın Hasan Kemal Yardımcı ilimizde yetişmiş ülkemizde bir çok alanda hizmet vermiş değerli bir büyüğümüzdür. Sporun içinden değil kalbinden gelen bir insandır. Futbol oynamış spor Rizespor’da daha önce başkanlık yapmış bir isimdir. Ailece Rize’ye hizmetleri katkıları bilinmektedir. Bu önemli görevi alması kabul etmesi camia olarak hepimizi sevindirmiştir. Yeni başkan ve yönetimin Rizespor’a çok faydalı olacağından en ufak kuşkumuz yoktur. Bizde Rize’de görev yapan sivil toplum kuruluşları olarak elimizden geleni kulüp için yapacağız. Rizespor ile taraftar arasındaki uzaklaşan bu iletişim, Hasan Kemal Yardımcı’nın yakınlaştıracağına ve özlenen sportif başarının da geleceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com