Rize 25.1 °C
  • DOLAR3,7131
  • EURO4,3668
  • ALTIN152,887
  • IMKB107711

Bedirhan Gökçe Duygu Dolu Anlar Yaşattı

16 Mart 2015 Pazartesi 10:55 | Okuma : 1410
Bedirhan Gökçe Duygu Dolu Anlar Yaşattı

Rize Valiliği ve Rize Gençlik Merkezi tarafından İstiklal Marşı’nın kabulü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla “İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale Zaferi” adlı program düzenlendi.

İsmail Kahraman  Kültür Merkezinde düzenlenen programa katılan sanatçı Bedirhan Gökçe, Çanakkale Zaferi`ni ve Mehmet Akif Ersoy`u şiirsel üslubuyla dinleyicilere anlattı.

Sanatçının programa başlamasıyla birlikte Çanakkale Savaşlarında yaşanmış hikâyelere yer vermesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Vali Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çanakkale`nin herkes tarafından iyi algılanması gerektiğini söyleyen Bedirhan Gökçe, “Çanakkale her daim hatırlanması ve derslerin çıkarılması gereken bir olaydır. Böyle güzel bir programda sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum”. dedi.

Katılımcılara duygu dolu bir gece yaşatan Bedirhan Gökçe’ye teşekkür eden Vali Ersin Yazıcı, “ Çanakkale’yi unutmamamız gerekir ve unutmuyoruz. Geleceğimizin teminatı, gelecekte milletimizin yönetimini ele alacak olan gençlerimize Çanakkale ruhunu yaşatmalıyız. Çanakkale’deki mücadele azminin bugün tüm toplumumuza ve gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi`nin 100.yıl dönümünü kutluyor; bize bu vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.`` dedi.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com