Rize 16.1 °C
  • DOLAR3,9233
  • EURO4,6062
  • ALTIN160,996
  • IMKB103912

Darbecilere Dur Dedik, Demokrasimize Sahip Çıktık

18 Temmuz 2016 Pazartesi 12:08 | Okuma : 2137
Darbecilere Dur Dedik, Demokrasimize Sahip Çıktık

Sağlık-Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Yılmaz: “Ülkemiz, bir darbe girişimini milletimizin demokrasiye, ülkemize olan sevgisi ve darbecilere karşı cansiperane mücadelesiyle engellemiş, demokrasimizin kazanmasını sağlamıştır.”


Kurulduğumuz günden bu güne, temsil ettiğimiz medeniyet değerlerimiz gereği Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak milli iradenin yanında olduklarını ve millet iradesini üstün tuttuklarını belirten Yılmaz, şöyle devam etti:
“Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Paralel Devlet Yapılanması FETÖ’ye mensup bir takım vatan haininin kışkırtmasıyla yapılan darbe girişimine en başından beri tepkimizi ortaya koyduk. Demokrasimize ve millet iradesine sahip çıkma çağrısı yaptık, genel merkez yönetim kurulumuzdan il ve ilçe yönetimlerimize, temsilcilerimize kadar bütün Sağlık-Sen ailesi olarak meydanlarda demokrasimize sahip çıktık. Namlusunu millete dönmüş tanklara selam durmadık ve o namluyu millete doğrultanlara hadlerini bildirdik.”
Yılmaz, “Demokrasimize sahip çıkmada tereddüt göstermeden, bütün teşkilatımızla meydanlarda ve milli iradenin yanında olacağız” dedi.


Vatandaşlarımızın demokrasimizi, milli iradeyi ve cumhuriyetimizi koruma azim ve kararlılığının bir kez daha sergilendiği Cumhuriyet Meydanında sergilediğini söyleyen Yılmaz,  “Darbecilerin ve darbe severlerin bir daha böyle bir kalkışmaya cesaret etmek değil, akıllarına bile getiremeyeceği bir tabloya ev sahipliği yapıyor. Buraya gelerek demokrasiden yana olan saflarını belli eden ve her türlü mücadeleyi göze alan başta sendikamız yönetim kurulu, şube yönetim kurulları ve üyeleri olmak üzere bütün vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”


Yılmaz, “Bu hain ve alçak girişime katılan, yardımcı olan, destekleyen bütün hainler hukuk içinde hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır. Bu darbe girişiminin bütün uzantıları tespit edilerek, gereği yapılmalıdır.” Diye belirtti. 
Yılmaz, “Rehavete kapılmıyor, darbeye ve darbecilere karşı, cesaret ve onurla dik duruşumuzu devam ettiriyoruz. Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatları olarak tüm yurtta sokaklarımızı terk etmiyoruz. Milli İrade olarak mevzilerimizi terk etmiyoruz. Tüm yurtta sokaklarda sabahlıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com