Rize 14.1 °C
  • DOLAR3,8713
  • EURO4,5671
  • ALTIN161,217
  • IMKB106239

Derepazarı`nda Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

19 Kasım 2015 Perşembe 09:28 | Okuma : 1736
Derepazarı`nda Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğünce Derepazarı`nda sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı'nca yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı etkinlikleri kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce Derepazarı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından "Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" düzenlendi.

Düzenlenen yürüyüşe İlçe Kaymakamı Sayın Adem Can, İlçe Garnizon Komutanı Selahattin Bilgili, İlçe Belediye Başkanı Yakup Samangül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İskender, İlçe Nüfus Müdürü Sinan Yılmaz, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Gular Bektaş, kamu kurum kuruluş çalışanları, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, "Fiziksel aktivitenin arttırılması sadece bireysel değil toplumsal bir sorun olup toplum tabanlı, çok sektörlü, multidisipliner ve kültürel yaklaşım gerektirmektedir. Bu nedenle toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak; yeterli, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek amacıyla Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında yapmış olduğumuz sağlıklı yaşam yürüyüşleri fiziksel aktivitenin teşviki için büyük önem taşımaktadır" diye konuştu.

Tepe, "Toplumumuzda fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğümüze bağlı Derepazarı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından organize edilen sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılan herkese katkılarından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com