Rize 12.4 °C
  • DOLAR3,8713
  • EURO4,5671
  • ALTIN161,321
  • IMKB106239

Engellilerin Hayatını Kolaylaştıracak Çalışmalar Devam Ediyor

03 Aralık 2015 Perşembe 09:32 | Okuma : 1112
Engellilerin Hayatını Kolaylaştıracak Çalışmalar Devam Ediyor

 Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, engellilerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve engellilerin toplumsal yaşama katılmaları noktasındaki çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Engelli olmanın bir tercih olmadığını vurgulayan Başkan Kasap, “Engelli olmak bir noksanlık veya bir tercih değildir. Unutmamalıyız ki her birey bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın toplumla iç içe yaşayabilmesini sağlamak, vatandaşlar arasında engelliler için farkındalık oluşturmak öncelikli görev ve amaçlarımız arasındadır. Sürdürmüş olduğumuz çalışmalarımızın engellilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak nitelikle olduğunu belirterek tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyorum” dedi.

ENGELLİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Cadde ve sokakları engelli vatandaşlara uygun hale getirebilmek için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Kasap, amaçlarının engelsiz bir Rize oluşturmak olduğunu belirtti.Başkan Kasap, “Rize Belediyesi olarak ‘Engelsiz Rize’ çalışmalarımız çerçevesinde sokaklarımıza hissedilebilir engelli yürüyüş bantları yerleştirdik. Caddeler üzerinde bulunan kaldırım rampaları ve yaya geçiş noktaları engelli vatandaşlarımızın sorun yaşamadan yararlanabilecekleri hale getirildi. Bu kapsamda sürdürmüş olduğumuz çalışmalar devam etmektedir” diye konuştu.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com