Rize 7.5 °C
  • DOLAR3,8173
  • EURO4,5053
  • ALTIN153,298
  • IMKB109156

İRANLI TURİSTLER, TARİHİ HAN`I ZİYARET ETTİ

05 Temmuz 2017 Çarşamba 09:02 | Okuma : 1013
İRANLI TURİSTLER, TARİHİ HAN`I ZİYARET ETTİ

 İranlı 5 kadın turist,  2 bin 300 kilometre pedal çevirerek Ermenistan ve Gürcistan üzerinden Türkiye`ye giriş yaprak, Rize, Trabzon, Samsun, Sinop üzerinden Kastamonu`nun Hanönü ilçesinde bulunan Tarihi Han`ı ziyaret etti.

 İstanbul'a bisikletle yola çıkan biri kadın 5 İranlı turist, Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde bulunan Tarihi Han'ı ziyaret etti.

İran'ın Şiraz şehrinde elektrik mühendisi olarak çalışan Ali Reza Mahodian (31), 12 gün önce İran'dan arkadaşları televizyon muhabiri Amir Sedayat (28), Laborant Mustafa Azari (28), tren istasyonu çalışanı Musa Nikookallam (34) ve bayan arkadaşı seyahat uzmanı Meryem Tayarani (28) ile İstanbul'a gitmek üzere yola çıktıklarını söyledi.

Meryem Tayarani ise, Ermenistan ve Gürcistan üzerinden Türkiye'ye giriş yaptıklarını belirterek, Rize, Trabzon, Samsun, Sinop üzerinden 2 bin 300 kilometre pedal çevirdikten sonra Hanönü ilçesine ulaştıklarını kaydetti. 

Tarihi Han'ı ziyaret ettiklerini ifade eden Tayarani, hanın daha önce kervansaray olarak hizmet vermesinin dikkatlerini çektiğini belirtti.

Karabük, Safranbolu, Bartın, Zonguldak sahil yolunu takip ederek İstanbul'a ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Tayarani, İstanbul’da bir süre gezdikten sonra uçakla İran'a döneceklerini söyledi.

İlçede bir süre dinlenen turistler, alışveriş yaptıktan sonra Hanönü'den ayrıldı.​

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
    Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
    © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com