Rize 10.1 °C
  • DOLAR3,8713
  • EURO4,5671
  • ALTIN161,217
  • IMKB106239

Kazdal'ın Görevinden Alınmasına Yönelik Tepkiler Sürüyor

18 Mart 2017 Cumartesi 10:13 | Okuma : 3720
Kazdal'ın Görevinden Alınmasına Yönelik Tepkiler Sürüyor

HSYK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban Kazdal’ın görevinden alınmasına yönelik tepkiler sürüyor.

15 Temmuz darbe girişimi öncesi yargı içerisinde ki FETÖ mensuplarına yönelik verdiği mücadele ile bilinen ve Fuat Avni takma isimli sosyal medya hesabı üzerinde sürekli saldırılara maruz kalıp hedef yapılan Şaban Kazdal’ın geçtiğimiz gün ani bir şekilde görevinden alınması tepkilere neden oldu.

Rize Barosu Avukatlarından İbrahim Arslan, Kazdal’ın görevinden alınması ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi. 
Arslan düzenlediği açıklamada, “Rize’mizin yetiştirdiği güzide bürokratlarımızdan Şaban Kazdal’ın HSYK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinden alınması Rize’mizde ve yargı camiasında şaşkınlık yarattığı kadar bizleri derinden üzmüştür.Dürüstlüğü, çalışkanlığı, ilkeli duruşu ve yardımseverliği ile tanınan bir kişi olmasının yanında Şaban Kazdal ismi özellikle Fethullahçı Terör Örgütünün  yargı içerisindeki uzantıları ile yapılan amansız mücadelede ile ön plana çıkmıştır.

17-25 Aralık Yargı Darbesi ve 15 Temmuz Askeri darbesi sonrasında Fethullahçı Terör Örgütüne karşı yargıda gerçekleşen temizlik operasyonlarının arkasındaki en önemli kişilerden birisi olmuştur.Terör örgütü nezdinde verdiği başarılı mücadele sebebiyle, terör örgütünün sosyal medya tetikçisi ‘fuatavninin’  dahi hedefinde bir kişi olmuştur. Devletimizin ve milletimizin kritik makamlarda liyakatli insanlara ihtiyacı olduğu şu hassas  dönemde Şaban Kazdal’ın görevden alınıyor olmasını en başta ülkemizin ve milletimizin  kaybı olarak görmekteyiz.

Kamuoyunda milli görüş geleneğinden gelen Şaban Kazdal’ın hiçte hak etmediği bir şekilde yargı camiasındaki güç mücadelesine kurban edildiği yönündeki düşüncenin doğru olmaması en büyük temennimizdir. Devlet büyüklerimizce en kısa zamanda, kendisini yıllarca yargının tarafsız ve bağımsızlığına  adamış, elini taşın altına koyma cesareti göstererek memuriyet hayatı için risk almış ilkeli,dürüst ve çalışkan güzide bürokratlarımızın hak ettiği makamlara getirileceğini, güç mücadelelerine kurban edilmeyeceğini  ve mağduriyetlerin giderileceği ümidini taşımaktayız. Bu temenni ve ümidimizin gerçekleşmesi bir hakkın teslimi olmasının yanında milletimizin ve ülkemizin de kazancı olacaktır” dedi.     

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com