Rize 10.1 °C
  • DOLAR3,8713
  • EURO4,5671
  • ALTIN161,217
  • IMKB106239

MÜSAD`dan Vali`ye Ziyaret

18 Mart 2017 Cumartesi 10:17 | Okuma : 521
MÜSAD`dan Vali`ye Ziyaret

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, kendisini ziyaret eden MÜSAD yönetimine Rize’nin gelişmekte olan sektörü turizm alanında ortak yatırımlarınızı bekliyorum dedi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Rize Başkanı Recep Taylan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti.

Ziyarette yapılan tanışma sonrasında; MÜSİAD Başkanı Recep Taylan, geçtiğimiz hafta Tekirdağ’da Maliye Politikaları ve Vergi Mevzuatı konularında yapılan toplantıda Rize’nin sorunları ve çözüm önerilerini içeren raporu Maliye Bakanı Naci Ağbal sunmuştu. Başkan Taylan, sunulan raporun içerisinde öncelikli olarak gördüğü Çay’da KDV’nin %8 den %1 e indirilmesi ve Rize’nin teşvikte 6’ıncı sırada yer alması gibi çeşitli konularda Rize Valisi Erdoğan Bektaş’a detaylı bilgiler verdi ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın önümüzdeki günlerde Rize’de bakanlığın ilgi ve sorumluluk alanlarıyla ilgili  şehrimizin sorunlarının konuşulacağı MÜSİAD öncülüğünde program yapmayı planladıklarını söyledi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bugün artık bilinmektedir ki, kaynaklara sahip olan işletmeler değil, bu kaynakları iyi değerlendirebilen, verimli kullanan ve ortaklık ruhu içerisinde hareket edebilenler öne çıkmakta ve varlıklarını uzun süre sürdürebilmektedir. MÜSİAD bu anlamda üyelerini bir araya getirerek Rize’de örnek alınacak ortak birçok yatırım gerçekleştirdi. Rize’nin gelişmekte olan sektörü Turizm alanında da MÜSİAD’lı iş adamlarının ortak yatırımını bekliyoruz.” dedi.  

Ayrıca Vali Bektaş, Rize’deki iş adamlarımız batıyla rekabet etme yerine doğuya yönelerek oradaki ticaretlerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com