Rize 21.8 °C
  • DOLAR3,5083
  • EURO4,1894
  • ALTIN145,411
  • IMKB104001

Pazar Günü Kimselere Söz Vermeyin

10 Nisan 2015 Cuma 11:32 | Okuma : 3107
Pazar Günü Kimselere Söz Vermeyin

Daha önce çok önemli tiyatro oyunları ile Rize izleyicisi karşısına çıkan tiyatro yönetmeni Yavuz Alaca, bu sefer `Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi`ni izleyiciler ile buluşturacak.

Keşanlı Ali Destanı, Baba Reis, İpsiz Recep Emice, 72. Koğuş gibi önemli eserleri tiyatroya taşıyan Rizeli tiyatro yönetmeni Yavuz Alaca bu sefer `Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi`ni ekibi ile sahneye taşıyacak. İstanbul Tiyatro Festivalinde de 2 ödül kazanan Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tiyatro ekibi tarafından sahneye konulacak olan “ Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi “ adlı tiyatro oyunu 12 Nisan Pazar günü saat 19:00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezinde izleyenler ile buluşacak. Oyunu izlemeye gelenler ücret ödemeyecek.

TİYATRO OYUNUNUN KONUSU
Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi’nde Yazarın Seçimi Oktay Arayıcı`nın, Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi adlı oyunu, 1960- 61 Türkiye’sinin yarı feodal yapısını eleştirmektedir. Bu oyunda Güneydoğu Anadolu bölgesindeki devlet-ağa-köylü ilişkilerindeki sömürü düzeni, bir cinayetin ardındaki toplum sorunu olarak ele alınmış, konu, seyirciye eleştirel bir bakış açısı kazandırmak amacıyla, bir halk mahkemesi olarak kurgulanmıştır. Oktay Arayıcı, Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi adlı oyununda, aralarında kan davası olan toprak ağası iki ailenin, çıkarlarını korumak için sözde barışmalarının ardından gelişen olayları ele alır.

Yazan: OKTAY ARAYICI
Yöneten: YAVUZ  ALACA  
Y. Yönetmen: YAŞAR EROĞLU
Işik: MEHMET KÖSE
Müzik: SİNEM HOŞGÖR- ALİ FATİH ATAÇ

 

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com