Rize 13.3 °C
  • DOLAR3,8713
  • EURO4,5671
  • ALTIN161,321
  • IMKB106239

RTEÜ Rektörü YÖK'te Ortak Kullanım İle İlgili Toplantıya Katıldı

17 Temmuz 2017 Pazartesi 18:06 | Okuma : 1058
RTEÜ Rektörü YÖK'te Ortak Kullanım İle İlgili Toplantıya Katıldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığına Bağlı Kurum ve Kuruluşlar ile Devlet Üniversitelerinin Birlikte Kullanım ve İşbirliği Yönetmeliğine Dair Değerlendirme toplantısına katıldı. 

YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. A.Yekta SARAÇ’ın başkanlık ettiği toplantıya YÖK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. M. Sefa Kapıcıoğlu, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan ile sağlık alanında Sağlık Bakanlığı ile ortak kullanım veya işbirliği yapan yaklaşık 25 üniversite rektörü katıldı. Toplantıda hem ortak kullanımın olumlu ve olumsuz yanları tartışıldı, hem de Sağlık Bakanlığının yeni çıkarmış olduğu “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarına Ait Kurum ve Kuruluşlar ile Devlet Üniversitelerinin İlgili Birimlerinin Birlikte Kullanımı ile İşbirliği Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” değerlendirildi. Mevcut durumda ortaya çıkan olumsuzlukları giderecek adımlar belirlendi ve hem tıp eğitiminin, hem de sağlık hizmetinin daha nitelikli hale getirilebilmesi için yapılması gerekenler tartışıldı. 

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ ise, tıp eğitiminin çok önemli olduğunu, bu konuda kalitesizliğe tahammülü olmadığını, aynı şekilde vatandaşa sunulan sağlık hizmetinin de hiçbir şekilde ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti ve toplantıda alınan kararların hem Sağlık Bakanlığında, hem de Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde takipçisi olacağını ifade etti. 

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com