Rize 11.1 °C
  • DOLAR3,8322
  • EURO4,5182
  • ALTIN154,102
  • IMKB109096

Rize Barosu ‘Farkındalık Söyleşileri'ne Katıldı

07 Aralık 2017 Perşembe 09:49 | Okuma : 233
Rize Barosu ‘Farkındalık Söyleşileri'ne Katıldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Farkındalık Söyleşileri IV” Rize Barosu Başkanı Avukat Mehmet Çırakoğlu, Başkan Yardımcısı Avukat Rıfat Uluşahin ve Avukat Önder Şahin’in katılımıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Av. Mehmet Çırakoğlu, öğrencilerin bilgi donanımları ile birlikte irfan sahibi kişiler olmaları gerektiğini ve Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mevcut ile yetinmeden daha ilerilere gidebilecek hedefler belirlemeleri gerektiğini ifade etti.

Av. Rıfat Uluşahin, Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin Hukuk Fakültesine geçişlerinin ardından avukatlık mesleğini tercih etmeleri halinde, önemli bir görev edineceklerini, zorluklarının yanında insana yardım etmenin hazzını yaşayacaklarını belirtti.

Av. Önder Şahin ise hukukçunun mutlaka bilerek hareket etmesi gerektiğini, şüphe ve tereddüt ettiği konularda tam bir kesinlik içinde beyanda bulunmaması gerektiğini, bu nedenle öğrencilerin, ilim ve irfan sahibi insanlar olarak kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.

Söyleşi, aktarılan bilgilerin ardından soru-cevap kısmı ile sona erdi.

Programın sonunda, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yanık tarafından günün anısına Rize Barosu Başkanı Av.Mehmet Çırakoğlu’na Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi şilti takdim edildi.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
    Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
    © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com