Rize 8.4 °C
  • DOLAR3,8375
  • EURO4,5051
  • ALTIN153,876
  • IMKB109050

Rize Çok Özel Bir Konumda

22 Eylül 2017 Cuma 08:25 | Okuma : 1149
Rize Çok Özel Bir Konumda

Rize Tanıtım Günlerine katılan Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’nin çok özel bir konumda olduğunu belirterek “Bize her yer Rize değil! Çünkü her yer Rize kadar güzel değil!” dedi. 

Rize Valiliği'nin himayelerinde Rize Dernekler Federasyonu'nun organize ettiği 10. Rize Tanıtım Günleri İstanbul’da sürüyor. Rize Valiliği'nin himayelerinde gerçekleşen 10. Rize Tanıtım Günleri’ne Rize'nin 11 ilçesi geniş stantlarla katılıp yörenin bütün kültürel argümanlarını sergiliyor. 24 Eylül Pazar gününe kadar İstanbul Maltepe sahilinde devam edecek etkinliklerde Rize’de ki kamu ve özel bir çok kuruluş yerini aldı.

Rize Günleri’nin bu yıl 10’uncusunu yapmanın sevincini yaşadıklarını belirten Rize Milletvekili Hasan Karal, “Rize’nin bir çok zenginliğini buraya taşıdık. Güzel bir etkinlik hazırlandı. Herkesi Rize’ye davet ediyoruz. Ama önce biz gitmeliyiz. Orada yaşamalıyız. Şöyle bir örnek vermek istiyorum. Konuşmalarda Cumhurbaşkanımızı hep örnek gösteriyoruz. Kendisi yılda yaklaşık iki kez memleketi Rize’ye gelerek oranın havasını soluyor. İstanbul’da yaşayan siz Rizelilere bu bir örnektir. Herkesin Rize’de bir evi olmalı. Cumhurbaşkanımızın kendi evi Güneysu ilçesinde var. Tüm Rizelilerin işleri dolayısıyla memleketinden uzak kalmış olanların her sene bir iki hafta da olsa memleketinde zaman geçirmeleri önemlidir. Bu vesile ile çocuklarımızda doğduğumuz büyüdüğümüz şehir olan Rize’den uzak kalmamış olacaktır. Rize çok önemli bir konumda bin bir güzelliklere sahip bir il. Mutlaka görün ve yakınlarınıza görmeyi tavsiye edin. Bu etkinliklerin de trizm vurgusu taşıdığını görüyoruz. Organizasyonun hayırlara vesile olmasını diliyor şu cümleyle sözlerimi bitirmek istiyorum. Bize her yer Rize değil! Çünkü her yer Rize kadar güzel değil!” ifadelerini kullandı.   


 

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
    Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
    © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com