Rize 25.1 °C
  • DOLAR3,7138
  • EURO4,3668
  • ALTIN152,925
  • IMKB107672

Rize Resim Çalıştayı Çalışmaları Başladı

24 Eylül 2014 Çarşamba 15:52 | Okuma : 5468
Rize Resim Çalıştayı Çalışmaları Başladı

Rize`de bulunan Sanat Grubu, 30 Eylül`e kadar “Rize Resim Çalıştayı ve Karma Sergi” si için çalışmalarına başladı.

Timya Sanat Grubu, Rize Belediyesi’nin katkılarıyla 22-30 Eylül 2014 tarihleri arasında “Rize Resim Çalıştayı ve Karma Sergi” çalışmalarına başladı.

Bünyesinde yaklaşık 50 sanatçı bulunan Timya Sanat Grubu, Türkiye’nin değişik şehirlerinden 11 ressamın katıldığı Resim Çalıştayı kapsamında Rize’yi gezip bilgi edindikten sonra, tuvale yansıtmaya başlayacak. 

Çalıştayın amacı, bir şehri, bir beldeyi, kültürel, tarihsel ve doğal güzellikleriyle tanıtmak. Çeşitli illerden gelen sanatçıların modern ve geleneksel sanatların ışığında farklı kültürlerin bir araya gelmesini sağlayarak bu muhteşem doğanın, tabiat güzelliğiyle sanat dokusunu harmanlayıp, gelecek nesillere ışık tutacak bir koleksiyon bırakmak. Yöre halkıyla birlikte çalışıp güzel sanatları gelecek nesillere sevdirmek.  

Timya Sanat Grubu Çalıştay kapsamında ilk açık hava çalışmasını 23 Eylül Salı günü Rize Kalesi’nde gerçekleştirdi.   

Timya Sanat Grubu, ilimizin kültürünü ve doğal güzelliklerini yansıtan  Fındıklı Konakları, İkizdere Çamlık Evleri, Sivrikaya, Zilkale ve Çat Vadisi’nde  de açık hava çalışmaları gerçekleştirerek tuvale yansıtacaklar. 

Ayrıca Memiş Ağa Parkı’nda açık hava çalışması yapacak olan ekip gerçekleştirdiği çalışmaları 29 Eylül Pazartesi günü Memiş Ağa Parkı’nda sergileyecek. 

 
Sosyal Paylaşımlar
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com