Rize 7.1 °C
  • DOLAR3,8375
  • EURO4,5051
  • ALTIN153,767
  • IMKB109050

Rize ve Artvin Horona Durdu

02 Ağustos 2017 Çarşamba 11:17 | Okuma : 1702
Rize ve Artvin Horona Durdu

Bu yıl 8.si düzenlenecek olan Uluslar arası Tulum ve Müzik Festivali 4 – 8 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Birçok ülkenin Tulumcu ve gaydacı müzisyenleri bu festivale katılmak için bölgemize gelmiş olup 5 gün sürecek olan festivalde folklora ve tulum sesine doyacak. 4-8 Ağustos 2017 tarihlerinde 8.si düzenlenecek olan Uluslar arası Tulum ve Müzik Festivali başlıyor.

Gürcistan, Azerbaycan, Çeçenistan, K.K.T.C. , İran, İstanbul, Ankara ve Rize’den birçok halk dansları ekiplerinin ve müzisyenlerin katılımı ile 4 Ağustos Hopa ( festival alanı ), 5 Ağustos Artvin Merkez ( valilik önü ), 6 Ağustos Rize Merkez ( sahil parkı ), 8 Ağustos Fındıklı ( Hasan Kartal Gösteri merkezi )il ve ilçelerde düzenlenecektir.
Dünya Halk dansları topluluklarının bir birinden özel gösterileri ile beraber konserler ile festival son bulacak. Hopa ilçesinde Salih Yılmaz, Cemal Çayırcı, Fındıklı İlçesinde Selim Tarım ve Artvin merkezde Salih Yılmaz konserleri düzenlenecektir.
Tulum Festivalin en büyük özelliğinin aynı anda iki ilde gerçekleşmesi olduğunu ifade eden Organizatör Hakan Güven “ sekiz yıldır hiç aralıksız bu kültür festivalini bölgemizde gerçekleştirmekteyiz ve her yıl 400 kişilik ekiplerimizi ülkemize getirip tanıtıma da önemli katkı sağlamaktayız” dedi.

Festival boyunca katılımcı ekipler arasında eğlenceli yarışmalar düzenleneceğini belirten organizatör Hakan Güven “ her yıl en iyi folklor ferformans yarışması, en iyi kostüm yarışması, en iyi müzik yarışması, Tulum Güzeli yarışması ve en hızlı çay içme yarışması düzenlemekteyiz. Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli hediyeler ve para ödülü verileceğini “ ifade etti. “ 5 gün boyunca Rize ve Artvin illeri tulum sesi ile yankılanacağını tüm halkımızın ücretsiz bu organizasyonları izleyebileceğini söyleyen Hakan Güven “ bu kültür alışverişinde köprü vazifesi gören Valilerimize, Belediye başkanlarımıza ve sponsor firmalarımıza özel teşekkür ve saygılarımızı sunuyoruz “ dedi.
 

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
    Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
    © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com