Rize 6 °C
  • DOLAR3,8173
  • EURO4,5053
  • ALTIN153,298
  • IMKB109156

Rize'de Eğitim Masaya Yatırıldı

28 Eylül 2017 Perşembe 19:49 | Okuma : 966
Rize'de Eğitim Masaya Yatırıldı

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek ilin eğitim planlarını masaya yatırdı.

Rize Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltılı tanışma toplantısında gazetecilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü YILMAZ, çalışmaları hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Eğitimde yapılması gerekenler, il ve ilçe okul ziyaretlerinde tespit edilen sorunlar, önümüzdeki süreçte uygulanacak projeler ve eğitimde adalet sistemiyle ilgili bir dizi konuyu ele aldı. 

Kısa bir süre önce İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Rize  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandığını ifade eden YILMAZ, ildeki eğitim sorunlarının farkında olduğunu ve bu sorunların ortadan kaldırılması için gerekli ön çalışmanın yapıldığını söyledi. Yeni sezon hazırlıklarını, amaçlarını ve hedeflerini anlatan YILMAZ birkaç yıl içinde Rize İlindeki okulların tam gün eğitime geçilebilecek derslik sayısına ulaşılacağını söyledi. Mesleki eğitimin öneminde  vurgu yapan YILMAZ, Rize Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ’ ın başlatmış olduğu Mesleki Eğitim hamlesi Rize’nin ileriye dönük kalifiye eleman sorununu ortadan kaldıracağını ifade etti.

Konuşmasında basına doğru bilgi vermenin önemine de değinen YILMAZ, “Basın bizim için önemlidir. Basın, bizlerin yaptığı doğru eylemleri kitlelere ulaştıran önemli bir unsurdur. Süreç içerisinde yaptığımız ya da yapacağımız yanlış eylemleri de güzel haberler yaparak, bu yanlışın düzeltilmesi gerektiği noktasında bizlere yardımcı olacaktır. O yüzden bizler basını önemsiyoruz dedi.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
    Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
    © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com