Rize 16.1 °C
  • DOLAR3,9233
  • EURO4,6062
  • ALTIN161,106
  • IMKB103912

Rize'de “İp Sistemleri ve Taşıma Teknikleri” eğitimi

10 Ağustos 2016 Çarşamba 15:35 | Okuma : 2445
Rize'de “İp Sistemleri ve Taşıma Teknikleri” eğitimi

İkizdere İlçesine bağlı Rüzgârlı” mevkiinde Rize Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen “İp Sistemleri ve Taşıma Teknikleri” eğitimine Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt İllerindeki Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinde (UMKE) görevli 26 personelin katıldı.

UMKE personellerine ip düğümleri, ipe giriş ve iple iniş,  emniyet alma, toprak tırmanış,  triaj sedyesi tanıtımı ve demonstrasyon uygulaması,  sedye ile hasta indirme demonstrasyon uygulaması,  üstten emniyetle personel ve sedye indirme uygulaması, ip köprüsü kurulumu ve hasta transferi demonstrasyon gösterimi ve uygulaması konularında eğitim verildi.Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, UMKE ekipleri, ilimizde ve ülkemizde her türlü acil durum ve afetlerde en kısa sürede en iyi biçimde müdahale edebilecek şekilde eğitilmiş personellerden oluşmaktadır” dedi.


 Tepe, “Bu personellerin üst seviyede, her an hazırda ve yeterli birikimde tutulabilmeleri adına da yaptığımız bu ve benzeri eğitimler çok büyük önem taşımaktadır. Söz konusu teorik ve pratik eğitimler özellikle ilimiz ve bölgemiz coğrafisine uygun şekilde detaylandırılarak devam edecektir” diye belirtti.

Amaçlarının her tür acil ve afet durumunda önceden olduğu gibi bundan sonra da eğitim, bilgi, beceri ve tecrübe açısından her an hazırda bulunmak olduğunu belirten Tepe, “Vatandaşlarımıza en zor anlarından hizmet etmenin gurur ve mutluluğu bizim en büyük motivasyon kaynağımızdır” diye konuştu.


 

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com