Rize 20.7 °C
  • DOLAR3,5083
  • EURO4,1894
  • ALTIN145,411
  • IMKB104001

Yaylacılar Köyü Şenlikte Buluştu

15 Eylül 2016 Perşembe 16:30 | Okuma : 2362
Yaylacılar Köyü Şenlikte Buluştu

İyidere Yaylacılar Köyü Muhtarı Murat Kavalcı, ilkini düzenledikleri şenlikte amaçlarının birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu belirterek “Önce ailemizde, köyümüzde, ilimizde ve ülkemizde bu beraberliği sağlamamız gerek” dedi.

Yaylacılar Köyü Muhtarlığı tarafından düzenlenen Birlik, Beraberlik ve dayanışma şenliğine köylüler ile ilçe halkı katıldı. İyidere Hazar Mahallesinde spor sahasında düzenlenen Yaylacılar Köyü Birlik, Beraberlik ve Dayanışma şenliklerini Köy Muhtarı Murat Kavalcı hazırladı.

Köy Muhtarı Murat Kavalcı amaçlarının birlik ve beraberlik dayanışmasını koparmamak olduğunu belirterek “Birlik ve Beraberlik önce aileden başlar, Mahalle ve köy ile devam eder, Ardından bağlı olduğun ilçe ve il ile Ülkede bu dayanışma sağlanır. Bizim amacımız köylü olarak bu birlik ve beraberliğimizi sağlamaktır” dedi.

Muhtar Murat Kavalcı Yaylacılar Köyü Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Şenliklerini gelenek haline getirerek her yıl Bayramın 4 üncü günü bu etkinlikleri yapacaklarını söyleyerek” Bu yıl ilkini yapma şansını yakaladık, bundan böyle köyümüz adına bu geleneği sürdürmek zorundayız. İl dışında bulunan Tüm Yaylacılar köyü halkı bayramda kendi yöresine gelmekte ve bayramlaşmayı bugün içinde birlikte yapmayı hedefliyoruz” dedi.

İyidere Hazar Mahallesi stadyumunda yapılan şenliklere sanatçılar Erol Şahin, Ayhan Alptekin ve Lütfi Güner sahne aldı. Şenliklerde ayrıca 05- 10 yaş arası kız çocuklar güzellik yarışması düzenlendi. Şenliklerde ayrıca 50 yaş üstü çuval yarışması düzenlenecek.

 

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com