Rize 24.6 °C
  • DOLAR3,4727
  • EURO4,1687
  • ALTIN146,596
  • IMKB105324
Rizeli Ünlüler
0 Yorum | Okuma : 598 | İçerik Tarihi : 10 Mart 2017 Cuma 17:39

Metin Kalkavan

Sosyal Paylaşımlar

Metin Kalkavan, 01.12.1959 tarihinde Rize’nin İyidere ilçesinde doğdu. 

İlk ve Orta Okulu Çengelköy'de okudu. Mehmet Beyazıt Lisesinden mezun olduktan sonra 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirip Master’ını 1986 yılında İngiltere’de University Of Playmouth’da Denizcilik İşletmesi ve Finans üzerine yaptı.

Turkon Holding anonim şirketi ve Sedef Tersanesi anonim şirketi İcra Kurulu Başkanı olan Metin Kalkavan, grup firmalarından; Turkon Konteyner ve Denizcilik Taşımacılığı A.Ş., Kaşif Denizcilik A.Ş., Anadolu Turizm Yatırımları A.Ş., TRK Denizcilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olup Turkon Kara Taşımacılığı A.Ş., Turkon Demiryolu A.Ş., Turkon Havacılık A.Ş. ‘nin Yönetim Kurulu üyesidir. Kalkavan, 11 Kasım 2002’den bu yana da IMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyesi olan Metin Kalkavan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Deniz Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcısı ve Tahkim Kurulu Divan Başkanıdır.

İdeallerinin bir projesi olan Piri Reis Üniversitesi’nin hayata geçirilmesinde ön ayak olan ve büyük çabalar gösteren Metin Kalkavan, Üniversite’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve TÜDEV Başkan Vekilliğini de yürütmektedir. Kalkavan, Dati Yatırım Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığının yanında, Rize İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ereğli Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapmaktadır.

Evli ve 4 çocuk babası olan Metin Kalkavan sosyal hayatta; Büyük Kulüp, Deniz Temiz Derneği, Boğaziçi Mezunları Derneği, üyeliğinin yanında, Marmara Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak da başarılı çalışmalarına devam etmektedir.

Metin Kalkavan, 2009 yılından bu yana Çaykur Rizespor Kulübü Başkanlığını yürütmektedir. 
 

    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com