İşte Rize'de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

ARDEŞEN BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ AVNİ KAHYA 07.11.1962 Yılında Ardeşen’de doğdu. İlk orta öğrenimi mi Ardeşen’de Liseyi Rize’de tamamladı. Siyasete 1978’de Milli Türk Talebe Birliği ile başladı, 1994 yılında Refah Partisinde Teşkilat Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı.1989 Yılında Fazilet Partisinde Belediye Meclis Üyeliği yaptı.2002 yılında Belediye Başkan yardımcılığı, 2009 yılında Ak Parti İlçe Başkanlığı, 2014 Yılında İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Ardından 2016 Yılında tekrar Ardeşen İlçe Başkanlığına atandı. Belediye Başkan adaylığı için İlçe başkanlığı görevinden ayrıldı. Mühendis olan Avni Kahya evli ve 3 çocuk babasıdır.

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

ÇAYELİ BELEDİYE BAŞKANI MHP’Lİ İSMAİL HAKKI ÇİFTÇİ İsmail Hakkı Çiftçi , 1969 Çayeli’nde doğdu. İlkokulu Çayeli’nde okuduktan sonra orta öğretimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni tamamlayan çiftçi, psikolojik danışmanlık ve yönetim organizasyon alanında yüksek lisans yaptı. Çiftçi, 2001 yılında AK Parti Çayeli kurucu ilçe başkanlığı görevini üstlendi. İyi derecede İngilizce bilen Çiftçi, evli üç çocuk babasıdır. İsmail Hakkı Çiftçi 2014 yılında Saadet Partisi`nden Çayeli Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Çiftçi oldu. İsmail Hakkı Çiftçi, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde MHP’den Rize Çayeli Belediye Başkan Adayı oldu. Henüz net olmayan sonuçlara göre Çiftçi, Çayeli’nin yeni belediye başkanı oldu

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

ÇAMLIHEMŞİN BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ OSMAN HAŞİMOĞLU 25.11.1957 yılında Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Köprübaşı köyünde dünyaya gelen Osman Haşimoğlu, ailesinin ikinci çocuğu, Annesi Hafize, babası Haşim Haşimoğlu dur. İlk ve orta öğrenimini Çamlıhemşin’de tamamladıktan sonra uzun bir süre aile işletmelerinde turizmle ilgilenmiştir. Çamlıhemşin ve Ayder turizminin gelişmesinde, kurdukları aile şirketleriyle katkı sağlamıştır. 2001 yılında Çamlıhemşin Ak Parti Kurucu İlçe Başkanlığı ile siyasete adım atmıştır. 7 yıl İlçe Başkanlığı 5 yıl Rize İl Genel Meclis Üyeliği yaparak Çamlıhemşin’i Rize’de temsil etmiştir. İl Genel Meclisi’nde birçok projeyle ilçeye katkı sağlayan Haşimoğlu aynı zamanda Ak Parti Rize İl Disiplin Kurulu Üyeliği görevinde de bulunmuştur. Çamlıhemşin kültürü ile yetişmenin verdiği avantajlara sahip olan Haşimoğlu, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çamlıhemşin Belediye başkanlığına seçilmiş ve vaat ettiği projelerin takipçisi olarak göreve başlamıştır. Evli ve 4 çocuk babası olan Osman Haşimoğlu başarılı bir Belediye Başkanlığı döneminin ardından 2019 yılında tekrar aday gösterilmiştir.

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

DEREPAZARI BELEDİYE BAŞKANI MHP’Lİ SELİM METİN Selim Metin, 1958 yılında Derepazarı ilçesine doğdu. Lise eğitimini Rize’de tamamlayan Metin, Çaykur Çay Kooperatifler Birliğinde memur olarak çalıştı. Bir dönem 1994- 1999 yılları arasında Derepazarı Belediye Başkanlığı görevini yürüten Metin, 4 çocuk babasıdır.

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

FINDIKLI BELEDİYE BAŞKANI CHP’Lİ ERCÜMENT ŞAHİN ÇERVATOĞLU Ercüment Şahin Çervatoğlu, 1968 yılında doğdu. Evli ve bir çocuk babası olan Çervatoğlu, liseye kadar eğitimini Fındıklı’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünü kazanarak üniversite hayatına başlayan Çervatoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümüne geçerek 1992 yılında mezun oldu. Basın-yayın sektöründe de çalışan Çervatoğlu, 2015 yılından itibaren ticaretle uğraşmaktadır.

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

GÜNEYSU BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ RIFAT ÖZER 21 Mart 1979’da İstanbul’da doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da Lise eğitimini Güneysu’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize MEslek Yüksek Okulu’nda İşletmecilik Programında Ön lisans eğitimi aldı. Lisans Egitimini Anadolu Üniversitesi yönetim ve organizasyon alanında tamaladı. 1999 yılından bugüne kadar Güneysu’da esnaflık yapmaktadır.2009-2019 arasında Ak Parti Güneysu Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 2016 yılından bu yana Güneysu Spor Klübü başkanlığı yaptı. 2016 yılından bu yana Rize ASKF Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2016 yılından bu yana Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı’nda Başkan Yardımcılığı yapmaktadır.

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

HEMŞİN BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ HALİM KAZIM BEKAR 1971 yılında Hemşin’de doğdu. Tahsil hayatını Hemşin’de tamamladıktan sonra 1988 yılında ticarete atıldı. 22 yıllık ticaret hayatının ardından 2001 yılında AK Parti’nin kurulmasıyla kurucu İlçe Başkan Yardımcısı olarak siyasete adım attı. Daha sonraki süreçte 6 yıl İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra, 2009 Yerel Seçimlerinde hemşehrilerinin isteği üzerine Belediye Başkan Adayı oldu. 2009 Mart seçimlerinde Hemşin halkının yüksek teveccühüne mazhar olarak Belediye Başkanı seçildi. 2014 Mart seçimlerinde yeniden aday olarak seçime girdi. Halkın teveccühü ile beş yıllık süreç için yeniden başkan seçildi. Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürütmekte olan Halim Kazım Bekar 2019 Yerel Seçimlerinde yeninden aday gösterildi. Evli ve dört çocuk babasıdır.

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

İKİZDERE BELEDİYE BAŞKANI MHP’Lİ HAKAN KARAGÖZ Hakan Karagöz, Rize İkizdere doğumludur. Sosyal yaşamında yürüyüş ve doğa sporlarıyla uğraşan Karagöz, aynı zamanda hocalık yapmaktadır. Hakan Karagöz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde MHP Rize İkizdere İlçe Belediye Başkan aday oldu ve seçimi kazandı.

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

İYİDERE BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ SAFFET METE 01.01.1974 Rize İyidere doğumlu olan Mete, 1996 Yılından itibaren aile şirketlerinin çeşitli bölümlerinde görev yaptı. 2009 yılından itibaren şirketlerinin Karadeniz bölgesinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Rize Kızılay Genel Sekreterliği görevi devam etmektedir. 84 Nolu Koop Başkanlığı, İyidere Spor Kulübü Başkanlığı ile Çaykur Rize Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

KALKANDERE BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ KENAN YILDIRIM 1959 Kalkandere Aksu Mahallesi doğumludur. İlk ve Orta eğitimini Rize’de, Lise eğitimini ise İstanbul’da tamamladı. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Uzun yıllar siyasetin içinde bulunmuş olup bu süreç içerisinde siyasi parti yöneticiliği, belediye meclis üyeliği ve başkan vekilliği yapmıştır. 1999-2009 yılları arasında Kalkandere Vakfı ve Derneğinde yöneticilik, başkan vekilliği ve başkanlık yapmıştır. 30.03.2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kalkandere Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

PAZAR BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ AHMET BASA 28.02.1965 tarihinde Rize’ de doğdu. İlkokulu Pazar İlçesinde, Liseyi Ankara Deneme Lisesi’nde, Yükseköğretimini 05.09.1988 tarihinde Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamladı. Askerlik Hizmetini 1990 tarihinde Yedek Subay olarak tamamladı. Serbest Diş Hekimi olarak çalışmakta iken AK Parti İlçe Başkanı, ardından da 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Pazar Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 2. kez Pazar Belediye Başkanı seçildi. Başarılı bir Belediye Başkanı olan Basa, 2019 Yerel Seçimlerinde yeninden Belediye Başkan Adayı gösterilmiştir

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

RİZE KENDİRLİ BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ ALEATTİN SERDAR

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

RİZE MURADİYE BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ MUSA SÜREYYA BALCI

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

RİZE TUNCA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ AHMET NACİ AYTEMİZ

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

RİZE MADENLİ BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ`Lİ AHMET NECİP YAZICI

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

RİZE BÜYÜKKÖY BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ HAMZA SARUHAN

İşte Rize’de İlçe Ve Beldelerde Kazananlar

RİZE SALARHA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ HASAN KARA