• 04 Ağustos 2020 Salı
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  4 Ağustos 2020 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Güneysu'da Öğrenciler, Ömer Asaf'ı Ziyaret Etti

Rize'de Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri solunum cihazına bağlı yaşayan ve hastalığına teşhis konulamayan Ömer Asaf Kayış'ı (3,5) ziyaret etti.

Güneysu'da Öğrenciler, Ömer Asaf'ı Ziyaret Etti

Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından solunum cihazına bağlı yaşayan ve hastalığına teşhis konulamayan Ömer Asaf Kayış için yardım kampanyası düzenlendi. Kampanyanın ardından öğrenciler ve öğretmenler Ömer Asaf'ı evinde ziyaret ederek acil şifalar dilediler.

Rize'de yaşayan Suna- Embia Kayış çiftinin oğlu Ömer Asaf'ın 5 aylıkken vücudunda morluklar oluştu. Hastaneye götürülen Ömer Asaf'ın, ambulans uçakla Ankara'ya sevk edilmesine karar verildi. Hastanelerde hastalığına teşhis koyulamayan Ömer Asaf, bu sürede, mide kanaması geçirdi, nefes darlığı şikayeti nedeniyle solunum cihazına bağlandı. Rize, Samsun, Ankara ve İstanbul'da 4 yıldır çeşitli hastanelere götürülen oğlunun hastalığına hala teşhis koyulamadığını belirten Suna Kayış, "5'inci ayına kadar normal bir çocuktu sonraları bir anda ağlamaya ve morarmaya başladı. Hastanede çeşitli tetkikler yapıldı; ama teşhis koyulamadı. Eve döndük, ilaç tedavisi almadığımız halde kafasını tutmaya, ağzından yemeye ve ellerini hareket ettirmeye başladı. 1 yaş aşılarından sonra 6 ay kadar ateşlenme süreci oldu sonra mide kanaması geçirdi. Götürdüğümüz hastanelerde birçok gen, metabolik taramalar yapıldı; ama tanı koyulamadı" diye konuştu.

Ömer Asaf'ın bilincinin yerinde olduğunu dile getiren Suna Kayış, "Anneyi, babayı tanıyor; olanı, biteni anlıyor. Çevresindekilerin de farkında, çizgi film izliyor. Oğluma çare bulmak için birkaç şehir gezdik, hastanelere gittik. Oğlumun tanısı koyulamadı, hastalığının sebebi bulunamadı. Tedavisi varsa tedavisi yapılsın yoksa da yaşamını en iyi şekilde sürdürebilmesi için ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmak istiyoruz; ama buna da maddi gücümüz yetmiyor. İyi bir hekim kadrosu ile oğlumun değerlendirilmesi ve hastalığının ne olduğunun bulunmasını istiyoruz. Tahlillere bakılınca 'Şu var deniyor' ama klinik olarak bakıldığında Ömer Asaf'a uymuyor. Teşhis bir türlü koyulamıyor. Fizik tedavi açısından yardıma ihtiyacımız var. Yardımseverlerden destek bekliyoruz" dedi.

Rize Valiliğinden alınan izinle hesap açan aile Ömer Asaf için sizlerden yardım bekliyor.

Ziraat Bankası

Hesap Adı:Ömer Asaf Kayış adına yardım hesabı

Hesap sahibi:Suna Kalender Kayış

hesap no:73735607-5004 248-RİZE ŞUBESİ

IBAN:TR34 0001 0002 4873 7356 0750 04

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 2
  ALKIŞ
YORUM EKLE