DÜNYADA VAKA SAYISI 1,335,570
DÜNYADA ÖLÜM SAYISI 74,142
DÜNYADA İYİLEŞEN VAKA SAYISI 277,737
DÜNYADA BUGÜN VAKA SAYISI 62,708
DÜNYADA BUGÜN ÖLÜM SAYISI 4,717
TÜRKİYE VAKA SAYISI 30,217
TÜRKİYE ÖLÜM SAYISI 649
 • 06 Nisan 2020 Pazartesi
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  6 Nisan 2020 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

İl Özel İdaresi, Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Kovid-19 nedeniyle İl Özel İdaresi olarak alınan tedbirler ve personelin çalışma sisteminde yapılan değişiklikler hakkında açıklamalarda bulunarak, sürece destek verilip vatandaşların evde kalmasını istedi.

İl Özel İdaresi, Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı

Türüt, Kovid-19 salgınının Türkiye'de yayılmasının en az seviyeye indirilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığınca alınan güvenlik ve sağlık tedbirlerinin ilk günden itibaren büyük bir titizlikle uygulamaya alındığını söyledi.

Bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde idari olarak bazı tedbirler aldıklarını ifade eden Türüt, “Öncelikle kurumumuzda çalışan mesai arkadaşlarımız için hijyen şartlarını sağladık ve Sağlık Bakanlığımızca hazırlanan korunma ve hijyen şartlarına ilişkin bilgilendirmeler yaptık. Tüm ilçelerimizde kullanılmak üzere çok sayıda ilaçlama makinesi temin edilerek köylerimizde vatandaşlarımızın sıklıkla kullanmakta olduğu köy kahveleri, yolcu durakları ve camilerin dezenfekte çalışmalarına ivedilikle başladık. Cumhurbaşkanlığı Genelgeleri doğrultusunda hamile, yasal süt izni kullanan, engelli, 60 yaş üzerinde olan ve dezavantajlı çalışanlarımızın idari izne çıkmalarını sağlayıp, uzaktan çalışma ve dönüşümlü çalışma yöntemi kapsamında ise asgari sayıda personel ile sadece acil hizmetlere cevap verecek şekilde planlamamızı gerçekleştirdik. Bu doğrultuda ilçe bakımevlerimizde yürütülen çalışmalara da bir süre ara vermiş olup asgari sayıda personel bulundurarak iş makinelerimiz ile sadece acil durumlara müdahale etme kararı aldık” dedi.

Türüt, Kovid-19'un temas yoluyla rahatça yayıldığı düşünüldüğünde, sorumluluk alanlarındaki acil taleplerin Rize İl Özel İdaresi’nin 444 30 53 numaralı çağrı merkezine veya ozelidare@rize.gov.tr mail adresine evden çıkmadan kolaylıkla iletilebileceğini belirterek “İletilen tüm talepler kayıt altına alınarak, talep sahibine mutlaka geri dönüş sağlanacaktır. Alınan tedbirlerin sahada rahat bir şekilde işletilebilmesi için Muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın desteklerini ve Evde Kalmalarını bekliyoruz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız” şeklinde konuştu.

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 1
  ALKIŞ
YORUM EKLE