• 19 Ekim 2021 Salı
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  19 Ekim 2021 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Rektör Karaman, Yeni Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Hukuk ve İlahiyat Fakültesi’ne yeni kayıt olan öğrenciler için düzenlenen oryantasyon programına katıldı.

Rektör Karaman, Yeni Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda Hukuk Fakültesi öğrencileri, İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda da İlahiyat Fakültesi öğrencileri için düzenlenen programlarda, Rektör Karaman bir konuşma gerçekleştirdi.

Karaman konuşmasına, 2021-2022 akademik yılının başta RTEÜ olmak üzere yükseköğretim camiası için hayırlı olmasını, sağlık, huzur ve başarılarla dolu bir akademik yıl geçirilmesini temenni ederek başladı. 

"Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ailesine Hoş Geldiniz"
Bu yılın Covid-19 salgını gölgesinde geçirecekleri son eğitim-öğretim dönemi olmasını dileyen Karaman, “Öncelikle sizleri ve sizleri yetiştiren öğretmen ve ailelerinizi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda göstermiş olduğunuz başarı dolayısıyla tebrik ediyorum. Ayrıca sizleri hayatınızı şekillendirecek olan üniversite eğitimini almak için yeşil ile mavinin anavatanı, çayın başkenti Rize’yi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini taşıyan üniversitemizi tercih ettiğiniz için de kutluyorum. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ailesine hoş geldiniz.” dedi. 

Karaman, üniversitelerinin fiziki alt yapı ve kurumsallaşmasını tamamlamış, güçlü akademik kadroya sahip bir kurum olduğunu ifade ederek, “RTEÜ, akademik performans ve başarı açısından dünyanın en iyi ilk bin 500 üniversitesinden birisidir. Yine, akademik performans ve başarı açısından ülkemizde 2000 yılından sonra kurulmuş olan 128 üniversite arasında en iyi 12'nci üniversite olmaktadır.” diye konuştu. 

"Esas Gayreti Sizler Göstermelisiniz"
Öğrencilerin en iyi şekilde yetişmesi için RTEÜ tüm personelinin ellerinden gelen bütün gayreti ve çabayı göstereceklerini dile getiren Karaman, “Ama bu noktadaki esas gayreti sizler göstermelisiniz. Sizlerin burada geçireceğiniz yılları dolu dolu geçirmenizi, çok çalışmanızı, kendinizi daha iyi yetiştirmek için bir an bile olsa hocalarınızı boş bırakmamanızı arzu ediyorum.” dedi. 

Karaman ayrıca, Covid-19 salgınının eğitim öğretimi tekrar sekteye uğratmaması için öğrencilerin maske, mesafe, temizlik kurallarına harfiyen uymalarının ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda aşılarını olmalarının önem arz ettiğini vurgulayarak konuşmasını tamamladı. 

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Karaman, konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. 

Eğitim süresince uyum ve oryantasyon sürecine ilişkin genel değerlendirmelerin yapıldığı programlarda, öğrencilerin karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 0
  ALKIŞ
YORUM EKLE