• 12 Nisan 2021 Pazartesi
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  12 Nisan 2021 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Rize'deki TDV Gönüllüleri Yardım İçin İdlib'e Hareket Etti

Rize'de din görevlilerinden oluşan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönülleri, savaş mağduru Suriye'nin İdlib kentinde yaşayan insanlarla buluşmak üzere yola çıktı.

Rize'deki TDV Gönüllüleri Yardım İçin İdlib'e Hareket Etti

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi organizasyonunda Suriye’de İdlib başta olmak üzere terörden arındırılan güvenli bölgelerde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle yürütülen din hizmetleri ve insani yardım faaliyetlerini yakından görmek ve yetimlerle buluşmak amacıyla din görevlilerinden oluşan TDV Gönüllüleri İdlib’e hareket etti.

Bu sabah dualarla Rize'den İdlib’e uğurlanan heyet için İl Müftülüğü önünde program düzenlendi.

Programda konuşma yapan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Türkiye Diyanet Vakfımız, ‘yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar’ şiarıyla gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ihtiyaç sahiplerine her zaman iyilik elini uzatmıştır. Vakfımızın düzenlediği yardım kampanyalarına her zaman can-ü gönülden destek veren Rize halkı hiçbir zaman yardım etmekten geri durmamıştır. Rize halkı 'bir iyilik sıcak bir yuva' temasıyla savaş mağduru aileleri sıcak bir yuvaya kavuşturmak için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan ve devam eden 'iyilik konutu' kampanyasına bugüne kadar 53 konutla destek vererek yardımseverliğini bir kez daha kanıtlamış oldu. Yardımda sınır tanımayan Rize halkına ve vakfımızın tüm bağışçılarına teşekkür ediyor, vakfımızın gönüllüsü olarak karşılık beklemeden çalışan her bir görevlimizi de tebrik ediyorum.” dedi.

Çakmakçı, “Bugün burada İdlib’de çadırkentlerde yaşayan savaş mağduru ailelerle buluşmak, bölgedeki yetimhanelerde yaşayan ailelere hayırseverlerin zekat ve bağışlarını teslim etmek ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından hayırseverlerin destekleriyle İdlib’de yaptırılan 53 iyilik konutunu yerinde görmek amacıyla Din Görevlilerimizden oluşan Vakfımız Gönüllülerini uğurluyoruz. Emanetleri sahiplerine teslim etmek üzere iyilik elçisi olarak gönderdiğimiz kardeşlerimizin yolu açık olsun. Selametle gidip dönmelerini Yüce Rabbimden temenni ve niyaz ediyorum.” şeklinde duada bulundu.

İdlib’e uğurlanan heyet ise, “Mazlum gönüller, yaşanılabilir bir hayata kavuşsun diye iyilik için sefere çıkıyoruz. Kana bulanmış İslam topraklarını görmeye, masum insanların çektiği çileleri yerinde görüp maddi ve manevi destekte bulunmaya gidiyoruz. Öksüze, muhtaca kol kanat germeye, yetime kardeş, yoksula sevinç mülteciye ve muhacire ensar olmaya gidiyoruz. Kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya, gözyaşlarını dindirmeye, ümitlerini yeşertmeye gidiyoruz. Umudu ve duası Türkiye ve Türk halkı olan mazluma dayanak, kimsesize sığınak olmaya gidiyoruz. Çaresizlerin duasına, hüznüne, sevincine ortak olmaya gidiyoruz. Ve en önemlisi; bedeniyle olmasa da kalbi, gönlü ve duasıyla mazlum ve mağdur insanların yanında olan hayırsever insanların yardımlarını ve selamını ulaştırmaya gidiyoruz. Yüce rabbimiz seferimizi hayırlı ve mübarek eylesin” şeklinde duygularını ifade ettiler.

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 0
  ALKIŞ
YORUM EKLE