Yazıcı`dan Çaykur Açıklaması

Yatırım Fonlarına ilişkin esaslar tebliğinin bazı maddelerinde değişiklik yapılmasının ardından Çaykur`un satılacağı iddialarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı cevap verdi. Yazıcı, Çaykur`un satılması veya özelleştirilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Yazıcı`dan Çaykur Açıklaması
5783

Son günlerde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde yer alan varlık fonu üzerinden Çaykur’un satılacağı söylemlerini eleştiren Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, “Türkiye’de siyasi rekabet yanlış icra ediliyor.  Siyaset bir defa değerler üzerine olmaz. Türkiye’nin değerleri ve kazanımları hepimizindir. Siyasi partiler yarışı projeler üzerinden sürdürmesi gerekir. Somut olgular olması lazım. Dolayısıyla hükümeti de eleştirirken doğrulardan ziyade vatandaşın kafasını çelmek hükümet aleyhine yanlış algı oluşturmak bir siyaset tarzına dönüşmüş. Muhalefet bunu yapıyor" diye konuştu.

Çay ve Çaykur'un bölgenin geçim kaynağı ve stratejik bir ürünü olduğunu belirten Yazıcı, "Stratejik bir önem taşıyan bir faaliyet alanını, hükümet ne olursa olsun özeleştirir mi? ya da satar mı? Türkiye’nin satmakla ne el de edip edemeyeceğinin hesabını yapamayacak kadar acizlik içerisinde değildir. Bir algı oluşturuyorlar. Bunu da sosyal medyadan yaymak istiyorlar. Dolayısıyla böyle bir durum söz konusu değildir.  Bununla ilgili Çaykur genel müdürümüz de bir açıklama yaparak kamuoyu bilgilendirme görevini yapmıştır” dedi.

Etiketler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Misafir - 0 ay önce
bir siyasi parti yanlısı olarak değil ortaya konuşuyorum. eskiden yasaklı kitaplar vardı yasaklı sanatçılar, fikir adamları bu yasakları kaldırdık ülkeye tam demokrasi getirdik dediler. peki nerede demokrasi bugun herkes yanlışa yanlıştır demeye korkar oldu.
Avatar
Misafirh.kamil - 0 ay önce
Yalanin batsın. Sen değilmişin cayelinde halka belediye başkanını yanlış seçip yanima gelmeyin durust olmak size nasip olmaz.siz ve sizin gibiler ayni zihniyetin ürünüsünüz. Nd demek oldugunu çook iyi bilirsiniz.
Avatar
Misafir - 0 ay önce
Şeker fabrikaları niye satıldı
Avatar
Misafir - 0 ay önce
Rizeye hiç bir faydası olmayan üç vekil seçtik birde belediye başkanı sececeğiz Dayatma vekil ve Başkan istemiyoruz Bir tane projesi olmayan iktidar adayı mı olur size oy vermezdik Reis olmasa
Avatar
Misafir - 0 ay önce
çok merak ediyorum, bu bölgenin geçim kaynağı çaydır, çaykur özelleştirilemez diyen sayın bakan satılan diğer kamu teşekkülleri bulundukları bölgelerde veya şehirlerde insanların geçim kaynağı değilmiydi? neden özelleştirildi? Birde lütfen kurumlara kamu kurumlarına idareci olarak yerleştirilen kişileride yerleştirme öncesi bir mülakata alın. Bakın o mevkileri hak edecek bilgi ve yeteneğe sahiplermi? hani kamuya temizlikçi alırken mülakat yapıyorsunuz ya
Avatar
Şevki öztürk - 0 ay önce
Her seçim arefesinde bu algı operasyonu yapan ve Rize halkının sabrını test edenler bir kez daha kaybetmiştir.sayın bakan gerekli açıklamayı yapmıştır.bizim geçim kaynağımız olan çay ürünü ile bizleri asla yıldıramazlar buna izin vermeyiz.
Avatar
AtaBey 53 - 0 ay önce
Tamamen yalan rize milLetVekilleri rize ve rizeli hariç ne varSa yapyoLar herkese kadro verilip çAykura üçün 1 i bile çok gören bu ve bunların ziHniyeti dEglmi ülkeyi 17 yıldır bunlar yöNetmiyorda bzmi bilmyoruz yazık dokuzbin kadar kalan bu işciyi altı aya mahkum eDEN Zİhniyetiniz bAtsın Sayglar
Misafir Avatar
Misafir - 0 ay önce @AtaBey 53
Doğrudur. Önceki gibi dört ay çalışıp göndersene eve ,nasıl sa sesleri çıkmıyor . Boşuna altı ay maaş ödeyip Çaykur u zarar ettiriyor lar
Avatar
Misafir - 0 ay önce
Satmaddığınız ne kaldı Çaykur u satmadığınız satmayacağımız ne malum.
Avatar
Eksper - 0 ay önce
Biz çaykur özelleştirilsin istiyoruz kimsenin siyasi oyuncağı olmak istemiyoruz biz 6 ay çalışıp nasıl ev geçindereceğiz diye düşünen yok biz çay eksperleri mezunları hiç bir hakkımız yok bazen çaykurun devlet kurumu olmasında dolayı işimizi bile yaparken zorlanıyoruz mustahsil ile fabrika arasında sıkışıp kalıyoruz
Avatar
FATİH KÖYLÜ - 0 ay önce
Şu bir gerçek ki devletin diğer kurumlarının idari ve yönetim yapısında sürekli bir değişim dönüşüm olurken ÇAYKUR teşkilat yapısı eskiden beri hep aynı şekilde devam etmektedir. Birimler iş hacmine göre birleştirilmeli veya kaldırılmalıdır. Birimlerin görevlerini düzenleyen bir yönetmelik yapılmalı ve buna göre tasarruf yapılmalıdır.
Avatar
Misafir - 0 ay önce
Şeker .tütün v.v bu ülkenın degeri degılmıydı .merak ettim
Avatar
Samet Kuk - 0 ay önce
ÇAYKURU hiç bir güç satamaz. Rizelinin ekmeği ile kimse oynayamaz. Çay olmazsa Rize yok olur.
Misafir Avatar
Misafir - 0 ay önce @Samet Kuk
He he satamaz görursunuz
Rize Belediyesi İşe Nereden Başlamalıdır?
20 Ocak 2019 , 22:58
ANKETE GİT