• 28 Ekim 2021 Perşembe
  • Rize AÇIK
  • 00:00
    28 Ekim 2021 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

T.C. RİZE İCRA DAİRESİ 2018/423 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. RİZE İCRA DAİRESİ 2018/423 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Rize İl, Merkez İlçe, 1390 Ada, 83 Parsel, MÜFTÜ Mahalle, YALI CİVARI Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm. Ana taşınmazda bulunan bina 1 bodrum, 1 zemin(asma katlı) ve 6 katlı normal kat olmak üzere toplam 9 kattan ibaret betonarme binadır. Bina ruhsatlı ve iskanlı olup, inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi verilmiştir. Projeye göre ana binada 2 adet dükkan 30 mesken olmak üzere toplam 32 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Müdürlüğümüzce satışa konu taşınmaz ana binanın 1. normal katındaki 5 nolu bağımsız bölüm nolu taşınmazdır. Borçlunun hissesi tamdır. Ana binanın dış cephesi cam mozaik kaplıdır. dış cephedeki doğramalar beyaz pvc den yapılmıştır. Satışa konu meskenin dış kapısı çelik kapı olup ısınma sistemi kombili doğalgazlıdır. Kuzey ve güney cephesi olmak üzere iki cephesi bulunmaktadır. Brüt alanı 115,00m2, net alanı 98,00m2’dir. Mesken 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 antre, 1 banyo, 1 wc ve 2 balkon bulunmaktadır. Keşif tarihinde mesken içerisinde kimse bulunmadığından iç donanımı hakkında bilgi edinilememiştir. Ulaşımı kolay olup, şehir merkezine ve ana artellere yakındır. Rize Adalet Sarayına 1000m uzaklıktadır. Mesken bina içerisinde ortaya konumlandırılmış ön ve arka olmak üzere 2 cephesi bulunmaktadır.

Adresi: Müftü Mah. Stad Sok. Derya Apt. N:30,K:1 Merkez/RİZE

Arsa Payı: 3/106              İmar Durumu: Konut Alanı, Ayrık Nizam 7 Katlı

Kıymeti: 230.000,18 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü: 12/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü: 07/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri: Rize Adliyesi İç Kısım, İcra Müdürlüğü Önü Merkez/Rize

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/423 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekir.

7- İşbu satış ilanı taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tümüne tebliğe gönderilmiş olup tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK 127 maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.11/10/2019

İLAN TARİHİ: 23.10.2019 / İLAN NO: 406