Alaeddin TURANLI

GÜZEL BAŞLANGIÇLAR HER ZAMAN GÜZELDİR

  • 0
  • 0
  • 7077
Yazı Boyutu

Kentsel yaşam kalitesinin artırılmasında, kentli için sağlıklı planlama yerel yönetimlerin birincil görevleri arasındadır. Kentlerde hemen her şey yerel yönetimlerin tasarrufları ile şekillenmektedir. Bu nedenle yaşanabilir bir kent oluşturmanın en önemli katmanı halk ile beraber yönetme, yönetebilme kavramıdır. 

Dolayısıyla, yerel yönetimlerin kentsel alanlara yönelik tasarrufları tutarlı olduğunda kentler yaşanabilir bir mekana dönüşmekte, tutarsız olması halinde ise çeşitli sorunlarla boğuşan yaşam alanlarına dönüşmektedirler.

Yerel yönetimlerin yanı sıra belediye yöneticilerinin kent yönetme idealine ilişkin aldığı kararlar da kentte yaşayan insanların düşüncelerini beklentilerini ve yapılması ya da yapılmaması gereken projelere dahil edilmesi insanları daha huzurlu ve mutlu edecektir. 

İnsanlar itibar, ekonomik, gönenç, refah, adalet, özgürlük gibi beklentilerle genel siyasal ve sosyal süreçleri gözetirler. 

Bu bağlamda belediyelerin kenti yönetmede kentte yaşayan insanları katması hem bir hak, hem de bir görev almanın yanında o şehrin insanının kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. 

Ben de bir birey olarak bu şehirde yaşıyorum görmeye anlamaya çalışıyorum.

Güzel başlangıçlar her zaman güzeldir.

Bir şehir, bir belediye başkanı...

Kentinde yaşayan insanlarla beraber yönetmesi katılımcılık, paydaşlık ve beraber yaşama kültürü oluşturmada temel etken.

Bu değerleri harmanlamada, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’e görevinde başarılar VE kolaylıklar diliyorum. 

Başkan, yönettiği şehrin gelişim ve dönüşümünde en büyük etken. 

İnsanı önceleyen, insanı hayatın merkezine taşıyan bir yönetme kültürü, oluşturma gayreti yaşadığımız şehrin yarınları açısından değer oluşturmaktadır.

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları

GÜZEL BAŞLANGIÇLAR HER ZAMAN GÜZELDİR

  • 0
  • 0
  • 7077