İMDAT SÜTLÜOĞLU’NUN EN ÖNEMLİ SIFATI ŞAHSİYETİDİR


Dilek ALTUN

Dilek ALTUN

12 Şubat 2018 Pazartesi 23:24

Zor günlerden geçiyoruz... Bir yandan vatanımıza göz dikmiş düşmanlarla mücadele eden yiğit askerlerimiz birer birer bu güzel vatan uğruna şehit oluyor. Ateş düşüyor yüreklerimize. Yüreklerimiz yangın yeri gibi. En çok bu zor günlerde birbirimize daha çok destek olmalıyız. Çünkü her bir aslan parçası biz bugün huzurlu ve güvenli yaşayalım diye uğruna canlarını feda ediyorlar! 
Ülke olarak çetin bir süreçten geçerken ne yazık ki Rize’de de hoş olmayan şeyler yaşıyoruz. Malum Rize denilince ilk akla gelen şey çaydır. Çayın hem bölge ekonomisine hem de ülke ekonomisine büyük katkısı söz konusudur ve çaydan on binlerce insan evine ekmek götürmektedir. Ve ekmek bizim için kutsaldır, yerde görsek hemen kaldırır öper alnımıza koyarız. Ekmek niçin kutsaldır peki!? Çünkü ekmek; nimettir. Ve bizlere çocukluğumuzdan itibaren nimete ayak basılmayacağı öğretildi. İşte çayda bizim için ekmek kadar değerlidir ve o da bizim için bir nimettir. Karadeniz’de insanlar çaya göre yapar tüm planlarını, hayallerini. Çaydan gelen para ile kurar yuvasını, okutur çocuğunu. Yani ; ‘’çay  bizim için hayat demektir.’’ 
Ve çaya gönlünü veren, gecesini gündüzüne katıp çalışan çok değerli bir şahsiyet var... Çaykur Genel Müdürü Sayın İMDAT SÜTLÜOĞLU. Kendisi birçok sıfata sahip. Bakan, belediye başkanı, genel müdür, yönetim kurulu başkanı gibi. Ama en önemli sıfatı ise ‘’ şahsiyetidir.’’ Kendisi ile bir dönem çalışma hayatında bulunduğum için bu yazımı özellikle yazmayı vicdani bir görev olarak gördüm. Çünkü hakkında çıkan yalan, iftira içerikli haberlerle ilgili derinden üzüldüm.  Haberleri okuyunca zaten gerçekliğine bir dakika bile olsa inanmadım. Çünkü Sayın İmdat Bey ile bir bardak çay içmiş kadar sohbeti olan biri asla böylesine bir haberin gerçekliğine inanmaz!
 Sayın İmdat Sütlüoğlu ile çalışırken ben sadece ekmeğimi kazanmadım. Ben bugünkü hayallerimi, güçlü kişiliğimi, zorluklar karşısında nasıl dik durulması gerektiğini, bir insanın hangi makamda olursa olsun mütevazi sahibi olması gerektiğini, vizyoner sahibi olmanın önemini, kaç yaşına gelirse gelsin kişinin sürekli kendini geliştirmesinin önemini ve en önemlisi harika bir ahlak da kazandım! İnsanlar çalışırken sadece para kazanmıyor. Aynı zaman da çalıştığı kişilerle birlikte kişilikte kazanıyor. 
Özellikle kadınlara olan saygılı, nazik davranışları ile tanıdığım ve her daim kişiliğini örnek aldığım değerli bir şahsiyete laf edenler, biraz kendi şahsiyetlerinden utansınlar!!! Bu memlekete değer katmaya gayret edenlere bir teşekkür etmeyi ne zaman öğreneceğiz. Meyve veren ağaçları taşlamayın artık, çamur at izi kalsın kafasıyla hareket edenlerin elleri hep çamurlu kalmıştır! 
Devir ona buna sataşma, çamur atma devri değil! Devir bir şeyler üretme, değer katma, vizyoner sahibi olma devridir. Sayın İmdat Bey’in ahlak ve kültür seviyesine yalanla, iftirayla çıkılmıyor. Çok çalışmakla, edeple, tevazuyla ve onurlu bir kişiliğe sahip olmakla ile çıkılıyor. Yapılan yalan haberin özrünü dileyenler dilerim ki yalan ve iftiranın ne kadar onur zedeleyici bir davranış olduğunun da farkına varırlar.
Çay Tv’de yapılan basın açıklamasında Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, hem Çaykur kurumu olarak hem de kendisi tarafından yalan ve iftira içerikli bu haberle ilgili kişilere dava açacağını belirterek konuyu yargıya taşıyacağını açıklamıştır. Ne diyelim, adaletin kestiği parmak acımaz! 
Böylesine yalan dolan haberi yapanlar dilerim ki bir gün bir gönül kazanmanın en büyük zenginlik olduğunun farkına varırsınız. Eğer bir gönle girememişsek koca cihanda cüssemizin büyüklüğünün küçüklüğünün ne önemi var ki!
Selam olsun yolu doğruluk, dürüstlük, ahlak, olanlara... 
Saygılarımla,
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Remzi - 2 ay önce
Dilek hanım, Rizeliler ve çayla uğraşan bir vatandaş olarak sizin gibi düşünmüyor(uz)um. Sırf kişiliği iyi diye şoförlüğü bilmeyen birine otobüs emanet ederseniz sonunuz şarampolün dibidir. Çayın, müstahsilin hali ortada. Yeni Fabrikalar yapılıyor ama biz çayımızı özele veriyoruz, gereksiz kontenjan uygulanıyor, kapasitesinin altında çay alıyor, neden? Meyve veren ağaç taşlanır diyorsunuz, O meyvelerden de bahseder misiniz. Yansız, objektif olmanızı dilerim. İyi günler.
Misafir Avatar
Misafir - 2 ay önce @Remzi
BENCE YILMAZ KARDEŞIM DOĞRU SOYLU YOR GEREKSIZ MANTIKSIZ BIR YATIRIM YAPARAK ÇAYKUR BIZI ÖZELLERE MAHKUM EDIYOR ÇAYKUR FABRİKA YAPARAK HIÇ BIR ŞEY YAPAMAZ CAY KUR BUR ÖZEL SEKTÖRÜ BESLEYEN BIR KURUM OL MUŞTUR SAYGILAR