SAYIN MESLEKDAŞLARIM, BİZ YAZMAYA DEVAM EDELİM


Azmi KANDEMİR

Azmi KANDEMİR

03 Eylül 2016 Cumartesi 17:07

Merak ediğim bir çok konu var. Aslında, ülkemizde her şeyin merak edilen bir yönü ve tarafı vardır. İlimiz Rize’de benim gibi yazar arkadaşlarım mevcut.Hepsinin yazılarına ve vurgu yaptıkları konulara saygı ile yaklaşıyorum. Hepsi, daha çok olan olaylara değindiği gibi bazı konuları da noksanlıkları taraflarını dile getirmekte gerekli titizliği göstermektedirler. Buna saygı duyuyor ve onları takdir ediyorum..Bu yazarların tamamı ülke konularını gündeme getirerek önemli hususlara temas etmekte be bazı konularda da ilgilileri uyarmakla ana görevi yerine getirmeni gayretini gösteriyorlar.

 

             Basın, insanların ve toplumun gözü, kulağı görevini yerine getirmekte ve ihtiyaç duyulan önemli bir vazife olduğu bilinmektedir. Basında görev yapan yazar arkadaşların da önemli görevlerinde nice zorluklar ve yorgunlukları çektiklerine şahit oluyoruz.Bu görevi vatan ve millet adına bir şerefli hizmet olduğunun bilincini yaşayarak yürütüyorlar.Hepsine başarılar diliyorum.

 

            BU münasebetle de, çok üzüntü duyduğum bir konuyu da, yazar arkadaşları ilgilendirme bakımından gündeme getirmeği önemli görüyorum.Her yazar arkadaş ve meslektaşımın yazdığı ve topluma sunduğu yazılarında önem taşıyan ve kişi veya toplumu ilgilendiren olaylar olduğunun da bilincinde bulunarak halka duyurma görevini yerine getirmeğe çalışıyorlar.Mevcut basınımızı iki konuda ayrılık olarak görüyor ve illerdeki basın ile ülke çapında büyük basın organlarının hizmetlerinin aynı olmaları yanında onlara ilgililerin daha önem verdiğinden, illerdeki basın organlarındaki haberlere o önemi vermedikleri veya onlara ulaşmada yeterli olmadığını düşünüyorum. İllerden halka ulaştırmağa çalışılan önemli olay ve olanların da diğerleri gibi önemli olacağını düşünüyorum. Bir şikayette bulunursam, ilgililerin büyük basın kuruluşlarının haberlerine verdiği önemi illerde basılan ve haberleri ihtiva eden gazetelere yeterli önemi vermediklerinden şikayette bulunuyorum.

 

            Bütün meslektaşlarımın yazdığı her konu ve olay veya olan, olması istenen haberleri önemli sayıyorum ve fakat gerekli önemin ilgililerce verilmediğine şahit oluyorum.Buna bir örnek gerekirse,Zümrüt Rize gazetesi yazarı sayın İsmet Köse oğlunun yazdığı ve buna benzer diğer meslektaşların yazdığı önemli konulara ilgililerin gerekli önemi verip üzerinde durmadıklarını görüyorum. Görmenin yanında, takip dahi ediyor ve bir değişiklik olduğuna şahit  olmuyorum. Bunun nedenini iki yönden tarife çalışacağım. Birincisi, ilgililer değer vermiyor ve es geçiyorlar. İkincisi ise gerektiği kadar ulaşım bakımından yeterli olmadığını ve ellerine verilmediğini veya, yakınlarında bulunan sekreterlerin önemli haberleri ilgililerine ulaştırmada gerekli önemi göstermediklerini düşünüyorum.

 

            Bu vesile ile, bütün basın mensubu meslektaşlarıma görevlerinde başarılar diliyor. Birlik ve beraberlik içinde,aynı amaç doğrultusunda gerekli toplantılar yapılarak, bir nevi uyarma görevinin üstlenilmesini salık veriyorum.Söze başladığım gibi, bizler yine yazmaya devam edecek ve ilgilileri uyarmayı da ihmal etmeyeceğiz. Bütün yazar kardeşlerimin takdir ve tenkide de hazır olduklarını düşünüyor, ilgili konu ile ilgili olan yetkililerin de her ilgili olayla gereken alakayı göstermesini bekliyorum. Yazarlar her zaman takdire ve tenkide hazır olduklarının bilincinde hareket ettiklerini de sevinçle  kabul ediyor,meslektaşlarıma saygılar ve başarılar diliyorum..

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.