VEKİLLERİMİZ NEDEN DOKUNULMAZLIKTAN KORKUYORLAR?


Azmi KANDEMİR

Azmi KANDEMİR

24 Mart 2016 Perşembe 10:19

Büyük millet meclisi sığınma, savunma ve korunma yeri olmayıp millete hizmet, vatanı iç ve dış konularda istenen tarzda idare etmek için oluşturulmuş bir müessesedir. Biz sizleri oraya bu noktalarda ve halka hizmet için gönderdik. Sizlerin dokunulmazlığı bir taraftan da halkımıza z<arar vermektedir. Zira halkımız size gelecek, derdini anlatacak ve bazı zamanlar onun derdine çare bulamayacak ve size karşı belki de istenmeyen davranışlarda bulunacak, kısaca size dokunacak, Sizler bunun bu davranışları karşısında öfkelenecek ve bazı da kızacak ve bu güne kadar örnekleri çok görülen bir konu olan belki de kaba kuvvette bulunacak ve hiç istenmeyen tokat da atacaksınız. Buna da dokunulmazlık mı diyeceksiniz ve o gücün altında mı kendinizi savunacaksınız?

 

            Bu gün, en yetkililerin ifadelerine göre mecliste beş yüz civarında suç dosyası olduğu ifade edilmektedir. Burası suçlu bürosu hiç değildir. Sanki suçlu olanlar oraya sığınmış, kendisini koruma altına almıştır. Uzun zamandan bu yana mecliste tozdan üzerleri kapanmış onlarca suç dosyası ambarda biriktirilmiş, hiçbir kişi onlara bir el atmamış veya atamamıştır. Bu durum utanç verici bir hal almış bulunmaktadır. Şimdi de HDP vekil ve yetkililerinin teröre yakın destekleri ile dokunulmazlık gündeme getirilmiş, mecliste yeterli görüşmelerle sonuca ulaşmak için zaman israfı dikkate alınmadan sürünceme ile konuya bir açıklık getirilememektedir.

 

            Her şey ve karar meclisin elindedir. İsteseniz yapar ve isteseniz de bu suçları bir celsede siler ve meclisi temize çıkarmayı da yapabilirsiniz. Her şeyden önce dokunulmazlığı bir karara bağlamalısınız. Dokunulmazlığı, vatandaşa hiçbir zarar gelmeyecek tarzda kullanırsanız buna evet denebilir. Ancak, dokunulmazlık vatandaşa saldırmak değil, ülke aleyhinde toplantılara katılmak değil ve protesto ve aleyhte mitinglere katılmak hiç değildir. Bunun yanında, ülkede kaos yaratan. Bomba patlatan, canlı bomba olarak insanları yok eden kişileri taziye eden kişi olarak bir hareket ve davranışta asla bulunamaz. Sizler buna dokunulmazlık mı diyorsunuz. Çok özür dileyerek ifade etmek istiyorum ki, meclis sanki suçlular meclisi gibi bir gösteriyi sinesinde tezgahlıyor, bu kadar suçlu olur mu.? Bunları kendi karar ve gücünüzle temizleyip aklanmalısınız.

 

            Dokunulmazlığı kaldırmak için şimdi de başka yollara ve daha tehlikeli adımları atmağa yelteniyorsunuz. Efendim, ne yapalım? Kürsü dokunulmazlığı dışında dokunulmazlıkları kaldıralım diyorsunuz. Bunu daha tehlikeli saymalısınız. Bu dokunulmazlıkların varlığında bile kürsüde yemin eden istediği havayı vuruyor da, kürsü dokunulmazlığını kabul ederseniz orada konuşacak olan bir vekil arzu ettiği takdirde kürsüden istediğini ifade edecek ve teröre seslenerek taraftar olmasına vesile teşkil edeceksiniz. Bir kürsü dokunulmazlığında da çok önemli özel karalarla konuşma stili tespit edilmeli ve hangi konularda ifade serbestliği olacağı belirtilmelidir. Buna kaş yaparken göz çıkarma denir. Kürsü dokunulmazlığı ile ülke aleyhinde bir propaganda ofisi mi oluşturmağa çalışıyorsunuz.?

 

            Şunu sizlere açık olarak ifade edeyim ki, biz vatandaşlar ve seçmen olarak sizleri vatana hizmet, millete hizmet, ülkeyi dışa karşı korumak için oraya gönderdik. Sizin bazılarınızın ülke aleyhinde konuştuğu gibi bizler sizin aleyhinize konuşmaktan çekiniyor ve hicap duyuyoruz. Lütfen kendinizi temizleyiniz. Dokunulmazlık kalkınca bir çoklarınıza mahkeme yolu açılacak, çok ayıp olacak ama, kendi düşen ağlamaz kabilinden buna katlanmalısınız. Önemli bir haberi de size vermeği düşünüyorum. Gelecekte meclise gireceklerden seçmenin iyi hal durumunu arayacağından hiç şüpheniz olmasın. Öyle hapisten vekil olarak seçilme zamanı eski tarihlere gömülecektir. Bir hizmetliden iyi hal vesikası isterken bir milletvekilinin ulu orta vekil seçilmesi artık bundan böyle tarih olacaktır. Eski Türkiye kapanıp, yeni Türkiye ortaya atılmıştır. Uyanmanın tam zamanıdır. Milletimiz uyanmıştır. Yeni Türkiye’yi oluşturana minnettarız. Allah sağlık versin.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.