Başkan Çelik, “Hentbolda iki kulübümüz Süper Lig’de, voleybol branşında 2.ligde olması birçok ferdi ve takım halinde spor branşlarında okul sporlarında sporcularımı dereceye girmesi bizleri onurlandırmıştır. Aynı zamanda sporda amiral gemimiz olan Çaykur Rizespor’un Süper ligde olması, Pazarspor ve Smart Holding Çayelispor’un 3.Lig’de yer almaları, Rize Özel İdare Spor ve Kopuzlar Vakfı Veliköyspor’un bizleri BAL liginde temsil etmesi bizleri mutlu etmiştir. Bütün kulüplerimize bir sonra ki sezon için başarılar dileyerek bu yıl Rize Süper Amatörü ve 1.Amatörü kümesi sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olup 2.Amatör ve alt lig grupları devam etmektedir.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Rize Valiliği himayesinde Rize’de spor kulüplerine nakdi yardımlar yapıldığını söyleyen Kılıç, Rize’de 254 spor kulübüne toplam 10 milyon nakdi yardım gerçekleştirildiğini aktardı.

Artvin’de Geleceğin Şampiyonları Keşfediliyor Artvin’de Geleceğin Şampiyonları Keşfediliyor

Başkan Çelik, Türkiye geneli tescilli spor kulübü sayısının il nüfusuna oranla 1.sırada olduğunu aktararak, “Özellikle okulların tatil olmasıyla birlikte Yaz Spor Okulları ilimizdeki spor tesislerimizin 7 den 70 e herkes tarafından kullanılarak 7/24 açık olarak hizmet vermektedir. Rize amatör spor olarak gençlerimizin sağlıklı bir şekilde gelişimi ve yetişmesi için sportif faaliyetlerimizin devamı olan mini minikler ve her yıl geleneksel hale gelen’’Hayde Uşaklar Sahaya futbol şenlikleri faaliyet programımız içerisindedir. Rize amatör sporun gelişmesi ve rizenin spor kenti olması için başta desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen amatör sporun abisi ve hamisi Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Spor dostu Rize Valisi Sayın İhsan Selim Baydaş’a, Belediye Başkanımızı Sayın Rahmi Metin’e Rize amatör spor ailesi olarak şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ