• 26 Ağustos 2019 Pazartesi
  • Rize
    AÇIK
  • 00:00
    26 Ağustos 2019 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Ah Şu Rizeliler

Kıvrak zekalı Karadeniz insanı, gerek yorumlarıyla , gerek başlarına gelen olaylara getirdikleri pratik çözümlerle, mizahçılara taş çıkartıyor.

Ah Şu Rizeliler

Hepsi gerçek olaylar

Kıvrak zekalı Karadeniz insanı, gerek yorumlarıyla, gerek başlarına gelen olaylara getirdikleri pratik çözümlerle, mizahçılara taş çıkartıyor. Fatih Sultan Kar`ın hazırladığı Yaşanmış Rize Fıkraları kitabında yer alan ilginç olaylar, duyanları kahkahaya boğuyor. İşte, fıkra gibi gerçeklerden bazıları...

* Rize eski Milletvekili Fuat Sirmen, bir gün TBMM`de yaptığı bir konuşmada, ``Milletvekillerinin yarısı aptaldır`` deyince Meclis`te milletvekillerinin tepkisini çekmiş. Tepkiler üzerine tekrar söz alan Sirmen, kürsüye çıkarak bu kez ``Meclis`tekilerin yarısı akıllıdır`` demiş.

* Rizeli Turgay Civelek, aldığı 30 kiloluk buzağıyı, evinin altındaki ahırda beslemeye başlamış. Aradan 14 ay geçtikten sonra 30 kiloluk buzağı tam 240 kiloluk bir boğa olmuş. Talihsiz boğa, ahırda mahsur kalmış.

* Rize Belediyesi`ne ait 100. Yıl Parkı`nın havuzundaki sazan balıkları, sarhoşlar tarafından çalınıp yenilmiş. Bunun üzerine dönemin ANAP`lı Belediye Başkanı Hızır Hop, telsizle Park ve Bahçeler Müdürü`ne, ``Sazanları yediler, parktaki kazları koruma altına alalım`` diye seslenmiş.

* Rizeli Tahsin Tuzcu at yarışına çok meraklıymış. Kaybedince, ``Burun farkıyla kaybettim`` dermiş. Bir gün eşi dayanamamış ve ``Oy senin burnuna ne diyeyim. Uzun burunlu bir at bul`` diye sitem etmiş.

* Rize eski Belediye Başkanı Ekrem Orhon, dönemin valisi ile gezintiye çıkmış. Vali sohbet sırasında, eşini kaybeden Orhon`a ``Üzülme, sana anamı veririm. Onunla evlenirsin`` diye takılmış. Üzüntülü başkan da valiye, ``***** almak bir şey değil de, koca valiye `Oğlum` demek biraz ağır gelir bana`` diye cevap vermiş.

Allah Rize`lilerden Razı olsun
Fatih Sultan Kar`ın hazırladığı Yaşanmış Rize Fıkraları kitabından alıntıdır....

 
 

YORUM EKLE