• 28 Kasım 2021 Pazar
  • Rize AÇIK
  • 00:00
    28 Kasım 2021 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Ahmet Misbah Demircan

Rize`nin Sütlüce köyü nufusuna kayıtlı bir ailenin çocuğu olan Ahmet Misbah Demircan tam bir Rize aşığı.

Ahmet Misbah DemircanRize`nin Sütlüce köyü nufusuna kayıtlı bir ailenin çocuğu olan Ahmet Misbah Demircan tam bir Rize aşığı.

1967 yılında Kasımpaşa`da doğdu. İlk öğrenimini Piyalepaşa İlk Öğretim Okulu`nda tamamladıktan sonra 1987 yılında Behçet Kemal Çağlar Lisesinden mezun oldu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Lisans eğitimini bitirip yine aynı üniversitede Siyasi Tarih ve Uluslar Arası İlişkiler alanlarında yüksek lisans yaptı.

Profesyonel iş hayatına turizm alanında rehber olarak başladı. Turizmin değişik dallarında tecrübe kazandıktan sonra özel bir turizm firmasında genel müdür oldu.

Sivil toplum kuruluşlarıyla da ilişkisi MÜSİAD` ın Dış İlişkiler ve Teşkilatlanma Komisyonu`nda görev almasıyla başladı. Akabinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinde (TURSAB) değişik görevler üstlendi.

AK Parti Genel Merkez Turizm Komisyonu`nda Başkan Yardımcısı Sıfatıyla turizm politikalarının oluşmasında görev aldı. 3 Kasım 2002 Genel seçimlerinde İstanbul 2. bölgeden 16. sıra milletvekili adayı oldu.

28 Mart Yerel Seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı`na Ak Parti` den aday oldu ve Belediye Başkanı olarak seçildi.Halen Beyoğlu Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. İngilizce ve Arapça bilen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah DEMİRCAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

Rize Üniversitesi tarafından Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan öncülüğünde Demircan`ın doğum yeri olan Rize`nin Sütlüce köyünde Mavi Yemiş Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.-Haberin devamı.....

YORUM EKLE