DÜNYADA VAKA SAYISI 858,892
DÜNYADA ÖLÜM SAYISI 42,158
DÜNYADA İYİLEŞEN VAKA SAYISI 178,100
DÜNYADA BUGÜN VAKA SAYISI 515
DÜNYADA BUGÜN ÖLÜM SAYISI 11
TÜRKİYE VAKA SAYISI 13,531
TÜRKİYE ÖLÜM SAYISI 214
  • 01 Nisan 2020 Çarşamba
  • Rize AÇIK
  • 00:00
    1 Nisan 2020 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Rize Ziraat

Rize denince akla çay gelir çay denince akla Rize. Rize`de çayı içebileceğiniz en özel mekanların başında Ziraat Çay Bahçesi geliyor.

Rize Ziraat

Yemyeşil dağların masmavi Karadeniz’in tam karşısına geçip göz kırptığı, yeşilin her tonunun uyum içinde buluştuğu yemyeşil cennet Rize’nin barındırdığı eşsiz doğal güzelliklerden bir tanesidir Rize Ziraat Çay Bahçesi. Rize merkezden yaklaşık iki kilometre uzaklıkta olan Ziraat Çay Bahçesi’ne kendi araçlarınızla ulaşabileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarıyla da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ama yeşili ve doğayı doya doya solumak isterseniz size tavsiyemiz bu cennet mekâna yürüyerek ulaşmanız. Biraz ter dökeceğiniz kesin ama bu yorgunluk oraya ulaştığınızda karşılaşacağınız manzara karşısında inanın hiç kalacaktır. Rize’nin eşsiz manzarasına tadına ender rastlayacağınız bir çay sefası eşliğinde tekrar tekrar hayran kalacaksınız. Rizeli olup da Ziraati en az bir kez görmeyen insan pek nadirdir. Değişik sosyal statülerden birçok ailenin mesai saatlerinden sonra ve de özellikle tatil günlerinde sıkça ziyaret edip stres attığı nezih bir ortam olan Ziraat, kendi yerli halkı dışında yerli ve yabancı olmak üzere bir çok turistin de uğrak mekanı haline gelmiştir.

Özellikle son yıllarda turizm firmalarının tur organizasyonlarında olmazsa olmaz dedikleri Ziraat Çay Bahçesi, bu özelliğinin dışında ayrıca bünyesinde tarımla ilgili Çaykur`un Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünü, Çaykur`un hediyelik çay satış reyonu da bulundurmaktadır.

Bunun yanında değişik ülkelerin botanik ürünlerini de isim ve özelliklerine göre görme olanağı sunan Ziraat Çay Bahçesi, her geçen yıl kendini yenileyerek ve geliştirerek ziyaretçilerine en mükemmeli sunma çabasında. Halen gitmeyenler varsa size tavsiyemiz bir an önce gidin ve yeşili doya doya solurken, gerçek çayın tadına memleket kokusunda varın..


 

YORUM EKLE