• 27 Ocak 2022 Perşembe
  • Rize AÇIK
  • 00:00
    27 Ocak 2022 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Sinem Kobal

Sinem Kobal

14 Ağustos 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Rize iline bağlı Hemşin ilçesindendir. Babası inşaat mühendisi, annesi ise ev hanımıdır. Kerem adında Selena dizisinde Atacan Baybars adlı karakterini canlandıran bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Dört yaşında Yıldız Alper bale okulunda başladığı bale eğitimine sekiz yıl devam etti. Royal Akademi`den diplomasını aldı. Yıldız Alper bale okulunda okurken her yılsonunda resital verilirdi ve Sinem Kobal her yıl bu etkinlikte yer alırdı. İSTEK vakfı Özel Acıbadem Lisesini 2001 yılında bitirdi.

Başarılı bir öğrenci olan Sinem Kobal, ortaokulda öğrenci iken, okul basketbol takımıyla İstanbul birinciliği, sonra voleybol takımıyla ikincilik ve step birinciliği kazandı. Şimdi ise latin dansı ve Aikido sporu yapıyor. Aslan burcu`dur. Koyu Galatasaray Spor Kulübü taraftarıdır. Ünlü tiyatrocu Haldun Dormen`in Dormen Tiyatrosu`nda misafir öğrenci olarak eğitim gördü, oyunlarda oynadı. Daha sonra Uygur Tiyatrosunda bir sezon oyunlarda oynadı.

Sinem Kobal Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları bölümünde dördüncü sınıf öğrencisidir. Dormen Tiyatrosunda aldığı eğitimle sanat hayatına giriş yapmış, henüz 13 yaşındayken ilk kez "Dadı" adlı televizyon dizisinde rol almaya başlamıştır. Beykent Üniversitesi öğrencisi Sinem Kobal`a başarı ödülü vermiştir. Akatlar Kültür Merkezi`nde yapılan Jetix Çocuk Ödülleri ödül töreninde Selena En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi seçildi. Sinem Kobal En Sevilen Türk kadın oyuncu seçildi. Halen ATV’;de yayınlanmakta olan Selena adlı bir dizide Selena adlı bir karakteri oynamaktadır


2010 Yazında Kanal D`de başlayan daha sonra Star TV`de yayınlanan Küçük Sırlar dizisinde Su karakterini canlandırdı.
 

YORUM EKLE