İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, Rize’de tartışma konusu olan ekmek zammı hakkında açıklamalarda bulundu.

Rize’de ilgili komisyonun katılmayıp karşı çıktığı ekmek zammının Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (RESOB) tarafından onaylanması Rize kamuoyunda tepkilere neden oluyor.

İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete Rize Valiliği, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Rize Belediyesi, Rize Ticaret ve Sanayi Odası'nın karşı çıktığı ekmek zammını İyidere’de uygulamayacaklarını söyledi. 

İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, ekmek zammını doğru bulmadığını belirterek “Zaten vatandaşların ekonomik zorluklar mücadele ederken ekmek fiyatının çevre illerden daha fazla bir fiyatla satılmasını doğru bulmuyoruz. Bu yüzden ilçemizdeki fırıncılar ile bir araya gelerek çevre illerde fiyat artışı olana kadar ekmek fiyatının 10 TL’den satılması yönünde karar aldık. Biz dün olduğu gibi bugünde yarında vatandaşımızın menfaati doğrultusunda uygulamalar yapmaya devam edeceğiz. Burada fedakarlık eden İyidere fırıncı esnafımıza İyidere halkı adına teşekkür ediyorum. Bu kararı almamızda Rize Belediyesi, Rize Valiliği ile görüşmelerimiz ve halkın ekmek fiyatına olan tepkisi etkili olmuştur” dedi.

Isırlık Tabiat Parkı Nerededir? Isırlık Tabiat Parkı Nerededir?

1 Haziran itibariyle Rize ve ilçelerinde Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (RESOB) tarafından alınan kararla 250 gr ekmeğin 12.5 TL’den satılacağı duyurulmuştu.

Muhabir: ENVER KALENDER