Başvuru Onaylandı: Efor Çay Halka Arz Ediliyor Başvuru Onaylandı: Efor Çay Halka Arz Ediliyor

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş yaptığı yazılı açıklamada, LGS'nin huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli tüm tedbirlerin alındığı kaydedildi.

Vali Baydaş, bu tedbirler kapsamında; sınava girecek adaylardan T.C. Kimlik Kartı'nı kaybeden veya yenilemek isteyenlere 'Geçici Kimlik Belgesi' verilebilmesi için il genelindeki tüm nüfus müdürlüklerinin 2 Haziran Pazar günü, saat 07.30-12.30 arasında açık olacağını bildirerek, geçici kimlik belgesi almak isteyen adayların 'sınav giriş belgesi' ve '1 adet fotoğraf'ını yanında getirmesi gerektiğini hatırlattı.

Sınav günü öğrencilerinin dikkatini dağıtmamak adına vatandaşlara da seslenen Vali Baydaş, şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Rizeli hemşerilerim; sınavın devam ettiği saatlerde okullara yakın konutlarda, iş yerlerinde, kahvehane ve düğün salonu gibi mekanlar ile sokak ve caddelerde sınava giren öğrencilerin dikkatinin dağılmasına yol açacak gürültü ve davranışlardan kaçınılması, araçları ile seyir halindeyken yüksek sesli müzik yayını yapmamaları ve klakson çalmamaları büyük önem arz etmektedir. Bu vesileyle sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum."

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN