Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün karşı çıkmasına karşın RESOB tarafından alınan ekmek zammı geri çekildi.

Kurumlarla iletişim kuramayan RESOB Başkanı Güven Aksoy ve yöneticileri, neticede bu ertelemeyle fırıncıları mağdur etti.

Ekmek zammı isteminin un, maya, tuz, yakıt, elektrik, işçilik gibi giderlerin artışından dolayı istediklerini kamuoyu ile paylaşmadan fiyat kararı alınmasına, yoğun tepkiler geldi.

Valiliğin, 'İlk zam Rize’de olmamalı' demesine rağmen zam kararı alan RESOB, vatandaşın baskısına dayanamayarak geri adım attı.

Haberimizden rahatsız olan RESOB Başkanı Güven Aksoy, aracılığıyla haber merkezime telefonla ulaşan ya da bizzat ziyaret eden fırıncılara şu mesajlarımızı ilettik:

Rize’de Polisler Bayram Denetiminde Rize’de Polisler Bayram Denetiminde

"Bizim haberde işleyişin nasıl olduğu yazdık. Çevre illerdeki fiyatları belirttik. Ayrıca valiliğin ve diğer kurumların bu zamma rızası olmadığını söyledik. Kendilerini temsil eden esnaf odalarının kendilerini temsil edemediklerini de vurguladık. Bizi değil bu işi bu hale getiren yöneticileri arayın dedik. Hepsini ikna ederek telefonu kapattık."  

Ayrıca, yetkililerin süreci iyi yönetememesi nedeniyle fırıncıların mağdur olduklarını dile getirdik.

Muhabir: YUSUF KÜÇÜKAYDIN