Rize 6 °C
  • DOLAR3,8173
  • EURO4,5053
  • ALTIN153,298
  • IMKB109156

Alman Çift Sıcak İlgiden Memnun

19 Eylül 2017 Salı 16:32 | Okuma : 486
Alman Çift Sıcak İlgiden Memnun

Almanya’dan yola çıkıp 8 ülke geçtikten sonra Türkiye’ye gelen Rudi-Maike Rosenstock çifti Türkiye’de 1 aylık gezilerinde sıcak ilgi görüp renkli hatıralar kaydetti.

Artvin’den Gürcistan’a geçen mühendis karı-koca bisikletleri ile yaklaşık 3 yıl dünyayı dolaşacaklar. Almanya’dan 8 ay önce bisikletleri ile yola çıkan mühendis çift, 3 yılda yaklaşık 30 ülke geçerek dünyayı turlayacaklar.  Türkiye’de 1 aydan fazla gezen Çevre Mühendisi Maike Rosenstock (53) ile elektrik mühendisi eşi Rudi Rosenstock (60) Anadolu’dan güzel ve renkli hatıralarla ayrıldıklarını söylediler. 

Almanya’dan Türkiye’ye gelene kadar 8 ülkeyi yaklaşık 10 ayda geçtiklerini belirten Rudi Rosenstock, bisikletle dünya turunun Türkiye’den çıkışa kadar olan kısmında kat ettikleri, 10 bin kilometrelik güzergahta hiçbir olumsuzluk yaşamadıklarını söyledi. Zinde kalmak ve farklı kültürleri tanımak için böyle bir fikir geliştirdiklerini kaydeden Rosenstock, Artvin’den Gürcistan’a geçerken İHA muhabirine, İran, Bangladeş, Çin, Avusturalya gibi farklı ülkeleri ve kıtaları dolaşacaklarını bildirdi. 

Bazı bölgelerde feribot kullanarak kıtaları geçeceklerini belirten Rosenstock çifti, 3 yılda turlarını tamamlamayı hedefliyorlar. Birbirlerini motive ederek yola çıktıklarını belirten Alman çift, gittikleri şehirlerde bazen çadırda, bazen otelde konaklıyorlar. Bol bol fotoğrafta çeken çift, gündüzleri pedal basmayı tercih ediyorlar.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
    Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
    © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com