Rize 6.7 °C
 • DOLAR3,8375
 • EURO4,5051
 • ALTIN153,876
 • IMKB109050

Büyük Bir Projenin Temeli Atıldı

12 Ağustos 2017 Cumartesi 10:10 | Okuma : 628
Büyük Bir Projenin Temeli Atıldı

AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, AVM inşaatını ziyaret ederek, Rize için büyük bir inkılap niteliği taşıyan büyük bir projenin daha temelini attıklarını söyledi.

Rize’de yapımı devam eden AVM inşaatı çalışmaları Rize protokolünün katılımıyla incelendi. Rize Müftü Mahallesi’nde eski Atatürk Stadı’nda yapılacak olan Alışveriş Merkezi’nin temeli geçtiğimiz hafta atılmıştı.
Rize protokolünü katılımıyla bir AVM inşaatında bir program düzenlendi. Programa AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Hikmet Ayar, Rize Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, meclis başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar katıldı.
AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal burada yaptığı açıklamada, bu projeye şimdi karşı çıkanlar, bittiğinde bu projeden en çok faydalanacak olan kişiler olacağını kaydetti.

“BİLİNÇSİZ DİRENÇ RİZE’MİZE YILLARINI KAYBETTİRİYOR”
Rize’nin sosyo-kültürel anlamda adeta bir devrime uğratacak bir proje vesilesiyle toplanmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek “Rize’miz için büyük bir inkılap niteliği taşıyan büyük bir projenin temelini atıyoruz. Bu cümleleri kullanırken içimden ah çekmeden de edemiyorum. Keşke bu töreni 10 sene önce yapabilseydik. 10 sene önce yapabilmemiz için de herhangi bir olumsuz neden yoktu. Ama maalesef 10 sene kaybettik. Rize’mizin projelerinde ve yatırımlarında maalesef bu bilinçsiz direnç olayı Rize’mize yıllarını kaybettiriyor.” Dedi.

“10 SENEMİZİ KAYBETTİK”
Rize İnşaat Yatırım A.Ş’in birçok paydaş ve yöneticilerinin bir araya gelerek böyle devasa bir projeye cesaretle imza attıklarını ifade eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Başta talimatlarıyla bu projenin buraya kadar gelmesini sağlayan Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın bu talimatlarını finansmanından alt yapı çalışmalarına kadar belli bir düzeye kadar getiren Rize İnşaat Yatırım A.Ş yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Öte yandan projenin bürokratik anlamda çok kolay yapılmasını sağlayan Rize Belediye Başkanı ve ekibine de teşekkür ediyorum. Büyük ve çağdaş kentler bu tür AVM ve sosyal yaşam alanlarıyla kendilerini gösterirler. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu benzeri kuruluşları görürsünüz. İnsanların birçok ihtiyaçlarını giderecekleri AVM’leri görürsünüz. Yer tespiti konusunda yapılan itilaflar neticesinde yıllarımız heba oldu. 10 senemizi kaybettik. Bu bize ders olsun. Bu AVM gibi diğer yatırımlar konusunda daha bilinçli davranış ve anlayış ortaya koyarak yatırımlarımızı geciktirmeyiz diye ümit ediyorum.” Açıklamasında bulundu.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
 • Hakiki laz
  1 ay önce
  Adam 10 sene kaybettik diyor. Biz seni vekil yaparak 15 senemizi kaybettik. Biz bizim için çalışacağını düşündük ama sen seni seçenleri ayaklarının altına aldın zenginin sözcüsü oldun. Ama bu bize ders oldu. Senin gibi birini bize vekil seçme hatasını 2019 da yapmayacağız.sandıkta görüşeceğiz.
 • emre yazıcı
  1 ay önce
  Proje mi?
  Rizemizi dahada kucultuklerının farkında degıller galıba.
  Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
  © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com