Rize 10.2 °C
  • DOLAR3,8713
  • EURO4,5671
  • ALTIN161,217
  • IMKB106239

EVLENDİKTEN 3 GÜN SONRA GÖREVE GİTTİ

19 Ekim 2017 Perşembe 18:16 | Okuma : 657
EVLENDİKTEN 3 GÜN SONRA GÖREVE GİTTİ

Düğün için aldığı izinden göreve çağrılıp Zap bölgesindeki hain saldırıda şehit olan İlhan Sezer’in eşinin yaşadığı acı yürekleri dağlıyor.

EVLENDİKTEN 3 GÜN SONRA GÖREVE GİTTİ
Defnin ardından şehit askerin mezarını ziyaret edenler, Türk bayrağı ile birlikte boylu boyunca mezarın üzerine serilen gelinliği görünce duygulandı. Şehidin eniştesi Hakkı Ertuğran, İlhan Sezer'in evlendikten 3 gün sonra göreve gittiğini söyleyerek, "Gelin çok üzüldü giderken. Üzülse de yapacak bir şey yok. Bolu’da görevliydi ama sürekli oraya gönderiyorlardı. Düğünden sonra da hemen göreve gönderdiler. Hemen gitti. 'Allah’ın izniyle vatanımızı koruyacağız.' dedi. Şehit oldu geldi. Düğününde çok mutluydu." dedi.

Düğünlerinden 8 gün sonra şehit olan eşinin mezarına gelinliğini serdi

"DÜN 6 KEZ EŞİNİN MEZARIN GİTTİ"
Hala Huriye Ertuğran ise gelinleri Derya Sezer'in dün 6 kez eşinin mezarına gittiğini anlatarak, "Sürekli, 'Beni de gömün yanına' diye ağlıyor. Defnedildikten sonraki akşam gelinliğini de gelmiş koymuş mezarına" diye konuştu.

Düğünlerinden 8 gün sonra şehit olan eşinin mezarına gelinliğini serdi

DÜĞÜN İÇİN 28 GÜN İZİN ALMIŞ AMA GERİ ÇAĞRILMIŞ
Baba İsmail Sezer de düğün için oğlunun 28 gün izin alıp geldiğini söyleyerek, "Genellikle doğuya göreve gidiyordu. Düğünden hemen sonra da göreve gitti. Düğün için izin alıp gelmişti 28 gün. Sonra izini iptal oldu, geri çağırdılar. Evlendikten 3 gün sonra tekrar geri gitti." dedi.
Anne Azime Sezer de ayakta durmaya çalıştıklarını söyledi.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com