Rize 6.7 °C
  • DOLAR3,8375
  • EURO4,5051
  • ALTIN153,876
  • IMKB109050

Kız Öğrenci Yurduna Giren Erkek Paniğe Neden Oldu

17 Mart 2017 Cuma 13:20 | Okuma : 3137
Kız Öğrenci Yurduna Giren Erkek Paniğe Neden Oldu

Rize`de, Kredi ve Yurtlar Kurumu`na (KYK) bağlı Dosma Kız Öğrenci Yurdu`na gece yarısı gizlice giren 27 yaşındaki V.A., 3`üncü katta fark edildi.

RİZE'de, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Dosma Kız Öğrenci Yurdu'na gece yarısı gizlice giren 27 yaşındaki V.A., 3'üncü katta fark edildi.  Çığlıklar atan ve büyük korku yaşayan kız öğrencilerden bazıların saldırısına uğrayan V.A., güvenlik görevlisi tarafından dışarı çıkarılarak polise teslim edildi.

Edinilen bilgilere göre Çarşamba gecesi saat 23:30 sıralarında meydana gelen olayda Atmeydanı Mahallesi'ndeki KYK'ya bağlı Dosma Kız Yurdu'nun kalan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencileri 3'üncü katta bir erkek olduğunu fark etti. Kız öğrencilerin çığlıkları üzerine gelen güvenlik görevlisi, V.A.'yı yakaladı. Bu sırada panik yaşayan bazı kız öğrenciler dışarı çıkarılan kişiye saldırarak tepki gösterdi. Kız öğrencilerin şikayeti üzerine polis tarafından gözaltına alınan V.A., çıkarıldığı Rize Adliyesi'nde nöbetçi mahkeme tarafından   Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.

ÖĞRENCİLER TEPKİLİ
Yurtta kalan öğrenciler şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi, yurtta güvenlik tedbirlerinin yetersizliğinden şikayet etti. Olay nedeniyle büyük korku ve panik yaşadıklarını anlatan kız öğrenciler "Şahıs serbest bırakıldı. Biz çok korkuyoruz. Bu adamı neden serbest bıraktılar. Bizim can güvenliğimiz yok." ifadelerini kullandılar.ÖĞRENCİLER TEPKİLİ
Yurtta kalan öğrenciler şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi, yurtta güvenlik tedbirlerinin yetersizliğinden şikayet etti. Olay nedeniyle büyük korku ve panik yaşadıklarını anlatan kız öğrenciler "Şahıs serbest bırakıldı. Biz çok korkuyoruz. Bu adamı neden serbest bıraktılar. Bizim can güvenliğimiz yok." ifadelerini kullandılar. 

ENDİŞELENECEK BİR ŞEY YOK
Olayla ilgili bilgi aldığımız Rize Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Necmettin Yavaşi, yurtta gerekli güvenlik önlemlerinin alınmış olduğunu vurgulayarak; "Bu güne kadar bu tip bir olay yaşamadık. Bizde üzgünüz. Ana kapıdan içeri girilmesi mümkün değildir. İtfaiye merdiveninden içeriden açılmadıktan sonra içeri girmek olanaksız. Olayı takip ediyoruz, endişelenecek bir durum yok. Hukuki işlemler başlatıldı. Güvenlik önlemlerini de artırıyoruz" ifadelerini kullandı.   

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
    Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
    © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com