Rize 7.2 °C
 • DOLAR3,8173
 • EURO4,5053
 • ALTIN153,288
 • IMKB109156

Rizeli Şehidin İsmini Yaşatacaklar

28 Temmuz 2017 Cuma 09:30 | Okuma : 1677
Rizeli Şehidin İsmini Yaşatacaklar

Genel Merkezi Rize`de olan ve 18 ilde faaliyet gösteren Kusva Gençlik Hareketi 15 Temmuz`da şehit düşen Rizeli Fikret Metin Öztürk`ün ismini yaşatmak için Afrika-Tanzanya`da su kuyusu açtı.

Gençlik hareketi genel başkanı Burak AK yaptığı açıklamada; ”Bizler yaşadığımız coğrafyanın bizlere kattığı zenginlik sayesinde çoğu şeyin kıymetini bilemiyoruz. Bir insanın yaşamını devam ettirebilmesi için en temel ihtiyacı sudur.  Afrika'nın pek çok bölgesi yoksulluk nedeniyle bu en temel ihtiyaçtan mahrum kalmakta. Bizlerde ekip arkadaşlarımızla birlikte bu durumu kendimize dert k edindik 

Bin beş yüz kişinin yıllık su ihtiyacını karşılayacak ve ortalama 10 yıl ömrü olan bir su kuyusu açmak için projemizi başlattık. Allah'a şükürler olsun ki projemizi 21 günde beklentimizin çok üstünde bir yardım toplayarak bitirdik. Fazla toplanan yardımları da yine o bölgede  Katarak ameliyatı olamadığı için göremeyen kardeşlerimizin tedavisi için gönderdik. 

Bu vesileyle 1 Su kuyusu ve 21 adet katarak ameliyatı yaptırmış olduk. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıl dönümü olması nedeniyle de Su kuyumuza Şehidimiz Fikret Metin Öztürk'ün ismini verme kararı aldık.  Su Kuyusu ve Katarak ameliyatı projemizde proje sorumluluğunu yöneten Özkan Kaptan'a ve ekip arkadaşları Merve Yıldırım, Behlül Alp, Zeynep Hande Burakcı, Mehmet Poyraz, Mehmet Sabit Göktaş`a teşekkür ederim.;” diye konuştu.


 

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
 • Fatih Kuru
  1 ay önce
  Gençlerin böyle bir çalışma yapması beni çok duygulandırdı. Gelecek için umutluyuz
  Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
  © 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com