Rize 12.2 °C
  • DOLAR3,8713
  • EURO4,5671
  • ALTIN161,321
  • IMKB106239

SBL Öğrencilerinden Vali Bektaş`a Ziyaret

21 Nisan 2017 Cuma 18:36 | Okuma : 590
SBL Öğrencilerinden Vali Bektaş`a Ziyaret

Rize Soysal Bilimler Lisesi’nin iki öğrencisinin geliştirdiği ve TÜBİTAK’a sunduğu proje bölge birincisi oldu, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Okulun bir diğer öğrencisinin yer aldığı tiyatro ekibi de 18 il arasında Karadeniz birincisi oldu ve bölgeyi temsil etmeye hak kazandı. Vali Erdoğan Bektaş, başarılı öğrencileri makamında kabul etti.

Rize’nin akademik açıdan en başarılı okulu olan ve geçen yıl verdiği 52 mezun öğrencinin tamamını ülkenin en prestijli üniversitelerine yerleştiren Sosyal Bilimler Lisesi’nin iki öğrencisinin geliştirdiği proje Erzurum’da bölge birincisi oldu ve TÜBİTAK’ın Türkiye Finalleri yarışmasına katılma hakkı kazandı. Rize Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Ebru Çilingir ve Dilara Doğan, TÜBİTAK’ın Türk Dili ve Edebiyatı alanında açtığı yarışmaya ‘Unutulan Bir Yılbaşı Kutlaması Kalandar ve Bu Geleneğin Yeniden Canlandırılması’ konulu proje geliştirdi. Erzurum’da yapılan bölge finaline katılan Rize SBL öğrencilerinin geliştirdiği proje bölge birincisi oldu. Öğrenciler Ankara’da yapılacak TÜBİTAK Türkiye Finaline katılma hakkı kazandı.

Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Özlem Elif Kanbur’un da yer aldığı Rize Gençlik Merkezi ekibi Türkiye geneli tiyatro yarışmalarına katıldı. Karadeniz’de 18 il arasında birinci seçilen ekip Türkiye’nin 7 bölgesinin katılımı ile Ankara’da yapılacak Türkiye finallerinde Karadeniz Bölgesini temsil etme hakkı kazandı. Başarılı 3 öğrenci ile birlikte Rize Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Zekeriya Özdemir, Felsefe Grubu Öğretmeni Davut Çoşkun ve Okul Aile Birliği Başkanı Muhammet Kaçar, Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Öğrencilerin başarılarından gurur duyduğunu anlatan Vali Bektaş, akademik başarının yanında özellikle sosyal alanlarda projeler geliştirmesinin önemine değindi, öğrencileri ve okul yönetimini tebrik etti. Vali Bektaş öğrencilere hediye vererek Ankara’daki finallerde başlarılar diledi.

Sosyal Paylaşımlar
Etiket :
    Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yazan yorumu siz yazın. | Tıklayın
Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri
© 2006 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Rizedeyiz.Com