• 28 Şubat 2020 Cuma
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  28 Şubat 2020 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Çaykur, Tirebolu'da Çay Satış Mağazası Açtı

Rize'nin ardından Çaykur Çay Satış Mağazaları'nın ikincisi, Giresun’un Tirebolu ilçesinde görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Çaykur, Tirebolu'da Çay Satış Mağazası Açtı

Çaykur'un, '81 İlde 81 Satış Mağazası' projesi kapsamında Giresun'daki, Çaykur Tirebolu Çay Fabrikası önündeki eski çay satış reyonunun bulunduğu noktada, 120 metrekare büyüklükte oluşan bir alanda yapılan satış mağazası görkemli bir törenle hizmete girdi. 

Tirebolu Çaykur Çay Satış Mağazası'nın açılışını, Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, Çaykur Genel Müdürü Yardımcısı Dr. Turgay Turna, Öz Gıda İş Doğu Karadeniz Başkanı Hasan Fehmi Bursalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Tirebolu İlçe Başkanı Yaşar Dikmen, Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Aydın, Çaykur Daire Başkanları, Çaykur Çay Fabrika ve Şube Müdürleri ile Tirebolu halkı katıldı.

Mağazanın açılış töreninde konuşan Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, “Çaykur ülkemiz ve yöremiz için çok önemli bir dünya markamızdır. Şehrimizin en önemli noktasında bu kadar güzel bir çay satış mağazasını, onlarca çay çeşitlerini tatma ve satın alma noktasında ilçemize ve halkımızın hizmetine sunan, Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim beye ve ekibine şahsım ve ilçe halkım adına teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ise konuşmasında, "Bizler hiç durmadan, hiç yorulmadan her geçen gün ÇAYKUR'umuzu daha iyi, daha modern, daha karlı, daha çok üreten, daha çok satan, israftan uzak, üretimde her bir parçayı ve her bir ham maddeyi en karlı şekilde değerlendiren bir kurum olarak gayret içerisinde çalışıyoruz. Çay Satış Mağazasının birincisini, 2019 yılında Genel Müdürlüğümüz girişinde hizmete açmıştık. Daha önceki çay satış reyonlarımız metre kare olarak oldukça küçük, müşterilerin dışardan bakarak çay satın alabildikleri konumdaydı. Bu yeni mağazacılıkta kumrumuzun ismine uygun bir satış şekli değildi, hem de müşterilerimiz birçok çay çeşitlerimizi, görme, dokunma, fiyat ve ambalaj, tanıma ve tatma noktasından yoksunlardır. Artık yeni geliştirdiğimiz konsepte satın alacakları çayları bizzat mağazamıza girerek alarak satın almaktadırlar. Buranın özelliği biraz da fabrikanın yanında olması. Herkes çayı görsün, en kalitelisini içebilsin, tadabilsin istedik. Bu anlamda her ilde satış mağazasının olmasını istiyoruz. Tüketicilerimiz bu mağazalarımızın hizmete girmesinden sonra bizlere memnuniyetleri ve teşekkürlerini iletmektedirler. Bundan sonra ülkemiz genelinde mağazalarımızın devamı gelecek. Hemen hemen her ilimizde bu ve buna benzer satış mağazalarımızı bayilerimiz kanalıyla açacağız. Ürettiğimiz Tirebolu 80 gram elek altı çayını bu mağazada satışa sunmuş olduk. Dolumu sabah yapılan çay bugün tüketicilerin beğenisini sunuldu. Bunun yanında, maça çayı dediğimiz yeşil çay pudramız var. Bu da bir, iki aylık geçmişi olan çayımız. O da bu mağazada görücüye çıktı" ifadelerini kullandı.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

FOTO GALERİ

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 1
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 1
  ALKIŞ
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 0 ay önce

Gerçekten canla başla çalışan bir başkan

ÖTEKİ
ÖTEKİ - 0 ay önce

Görende Büyük bir tesis açıldı, zanneder. Büyük işler yapın büyük,