Motosikletle Bariyerlere Çarpan 2 Arkadaş Hayatını Kaybetti Motosikletle Bariyerlere Çarpan 2 Arkadaş Hayatını Kaybetti

RTEÜ ile Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün organizasyon desteğiyle Rize Uluslararası Öğrenci Derneği (RİUDER) koordinesinde bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen etkinlikte 23 farklı ülkeden 102 öğrenci yer aldı.

RTEÜ Sahil Dolgu Sahası Spor ve Rekreasyon Alanı’nda yapılan turnuvaya; Azerbaycan, Suriye, Afganistan, Filistin, Asya karması, Afrika karması, Türkmenistan takımları ile bu yıl ilk defa ülkeden de sporcu öğrenciler katıldı.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı ilk karşılaşmaların sonucunda finale Azerbaycan, Afganistan ve turnuvanın onursal ekibi Filistin takımı kaldı.

Gelecek hafta gerçekleştirilmesi planlanan final maçı ise sporseverler tarafından heyecanla bekleniyor.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan RİUDER Başkanı Hüseyin Kanbur, “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde okuyan 40 ülkeden teşekkül eden 430 uluslararası öğrenci için farkındalık oluşturmuş olduk.  Ayrıca, bu yıl ilk defa yerli öğrencilerin de takımlarda yer alması kaynaşmayı daha da artırdı. Bir diğer amacımız da Gazze'de meydana gelen insanlık dışı uygulamaya dikkat çekmek. Bunun için Filistin takımı da oluşturduk.  Ülke takımları formalarına ‘Özgür Filistin’, ‘Gazze’ ve ‘Kudüs’ gibi yazı ve resimler de işlendi. Final müsabakasına ilimiz protokolünü davet edeceğiz, tüm hemşehrilerimizi de bu müsabakaları izlemeye davet ediyorum." dedi.

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN