• 15 Haziran 2021 Salı
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  15 Haziran 2021 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

İstanbul’dan Rize’ye 'Karyola' Bağışı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ihtiyaç fazlası olan 150 adet hasta karyolası, yatağa bağımlı hastaların hizmetinde kullanılması için Rize’ye bağışlandı.

İstanbul’dan Rize’ye 'Karyola' Bağışı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamda, Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi tarafından bugüne kadar 2 bine kadar yatağa bağımlı hastaya manuel/otomatik karyola desteği sağlandığı hatırlatıldı. 

Tepe: İmkânlar Dâhilinde Hasta Karyolaları Temin Etmekteyiz
İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ise, yaptığı açıklamada, “Sakatlık, hastalık veya yaşlılık nedeniyle yatağa bağımlı hastalarımızın hem iyileşme süreçlerine katkıda bulunmak hem de bulundukları fiziksel ev ortamında rahatlarını sağlamak amacıyla hastalarımıza imkânlar dâhilinde hasta karyolaları temin etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

“Hayırseverlerden Aldığımız Desteklerle Bu Hizmeti Sürdürmeye Çalışıyoruz.”
Tepe, bu çalışmayı evde sağlık hizmetleri kapsamında hizmet alan hastalarda yatak yaralarının oluşmaması, beslenme ve bakımda ihtiyaçlarının daha iyi karşılanabilmesi için yaptıklarını belirterek, “Sağlık anlamında son derece zor durumda olan ve belki de bundan sonraki tüm yaşamlarını yatağa bağımlı olarak geçirmek zorunda kalacak bu insanlarımıza yardımcı olmak amacıyla SGK tarafından ödeme kapsamında olmayan, hastanelerin ihtiyaç fazlası karyolaları ile hayırseverlerden aldığımız desteklerle bu hizmeti sürdürmeye çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışma hem hastalarımız hem de bakımlarını üstlenen hasta yakınları tarafından büyük ilgi görmektedir.” diye konuştu.

“Halkımız Adına Sonsuz Teşekkür Ediyoruz”
Şehir genelinde yaklaşık 2 bin hastaya karyola desteği sağladıklarını belirten Tepe, “Verilen karyolalar hasta iyileşince veya vefat edince geri alınıp, sırada bekleyen diğer yatağa bağımlı hastalarımıza verilmekte, böylece karyolaların sürekli hizmet vermesi sağlanmaktadır. Yatağa bağımlı hastalar az şeylere ihtiyaç duyarlar ama o az şeylere çok ihtiyaç duyarlar. Son derece zor durumda olan ve belki de bundan sonraki yaşamlarını yatağa bağımlı olarak geçirmek zorunda kalacak bu insanlarımıza yardımcı olmak, onları biraz da olsa rahat ettirebilmek toplum olarak hepimizin amacı olmalı bu nedenle; tüm hayırsever ve duyarlı insanlarımızdan bu anlamda destek bekliyoruz. Bugüne dek bizlere bu anlamda bağışta bulunan tüm hayırseverlerimize yürekten teşekkür ediyoruz. 150 hasta karyolasının ilimize kazandırılmasını sağlayan hemşehrilerimiz İstanbul İl Sağlık Müdürü sayın Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve  Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı sayın Uzm.Dr. Hasan Basri Velioğlu’na destek ve yardımlarından dolayı halkımız adına sonsuz teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Bu habere ifade bırak!

 • 0
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 0
  ALKIŞ
YORUM EKLE