1966 yılı Temmuz ayında Rize ilinde doğdu. Ailenin ekonomik gerekçeler ile 1976 yılında İstanbul'a yerleşmesi sonrası, eğitimini Bakırköy ilçesinde devam ederek tamamladı. Aile ekonomisine katkı sunmak amacıyla erken yaşlarda ticari hayata atıldı. Çeşitli sektörlerde aldığı pozisyonlardan sonra 1988 yılında henüz 22 yaşında deri tekstil firması ile kendi şirketlerinden ilkini kurmuş oldu. Başarılı bir grafik çizen ticari yaşantısı boyunca birçok insanı istihtam edip, yüksek ihracat rakamları yakaladı. Halen çeşitli sektörlerde girişimleri bulunmakta ve ticari başarısını sürdürmektedir.Evli ve 2 Kız çocuğu babasıdır.

Hakan KARAGÖZ; otomobil sporları branşından 7 yıl milli lisansla sporcu olarak yarışmış ve çeşitli dereceler ile sonuçlandırmıştır. İstanbul Otomobil Sporları Kulübünde idarecilik görevide bulunmuş, müsabakalarda hakem pozisyonunda katkılar sunmuştur. Doğa sporları ve alternatif sporlar ile ilgilenerek, bu konularda tertip ve organizasyon faaliyetlerinde bulunmaktadır. Özellikle bu organizasyonların kendi memlektinde binlerce insanın katılımlarının oluşmasını sağlamaya dönük faaliyetleri ile ilçenin tanıtımı ve ekonomik gelişimine katkıda bulunma gayretinde olmuştur. Ayrıca İkizdereliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ile ilçenin ihtiyaçları ve gurbettki insanların faaliyetlerine dönük çok sayıda çalışma içerisinde isminden söz ettirmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Karagöz, 31 Mart 2024 Seçimlerinde AK Parti'li Abdi Ekşi'ye görevi devretmiştir.